Як повідомляли раніше ЗМІ, 3 грудня в Івано-Франківському міському суді сталася резонансна подія: чинився тиск на журналісток газети “Галицький кореспондент”. За фактом перешкоджання журналістській діяльності порушили кримінальну справу.
А сьогодні волонтери та учасники АТО, учасники конфлікту, оприлюднили звернення з вибаченням до журналісток “Галицького кореспондента”, текст якого ми подаємо нижче:
“У зв’язку з прикрою подією, учасниками якої ми стали 3 грудня в приміщенні Івано-Франківського міського суду і яка викликала хвилю обговорення та оцінювальних суджень як від проінформованих її учасників, так і від людей, знайомих із обставинами лише з других рук, вважаємо справою честі найперше – перепросити журналістів газети «Галицький кореспондент» Тетяну Соболик та Наталію Козак, а також внести ясність у ситуацію та сприяти переходу від емоцій до конструктивного вирішення конфлікту.
Під час судового засідання, на якому, на наше переконання, рейдерська група, що діє від імені банку, намагалась безпідставно відібрати нерухомість у нашого колеги Володимира Дмитріва, відбулась неспровокована сутичка активістів-антирейдерів із журналістами газети «Галицький кореспондент», під час якої постраждала гідність журналістів та редакційний фотоапарат.
Причиною непорозуміння стала загальна емоційна напруга, підігріта тим фактом, що, як виявилося, рейдери, які діють від імені банку, замішані у співпраці з сепаратистами, що було сприйнята нами, активістами, учасниками АТО, як особиста образа.
Несправедливість, яку чинять новітні рейдери, та інформація про їхню неукраїнську сутність викликала наші надмірні емоції. В такому стані нам навіть здалося, що і журналісти є ланкою, замовленою для необ’єктивного висвітлення подій на користь рейдерів-сепаратистів, які діють під виглядом юридичної фірми. Саме в такому стані ми вчинили емоційні дії, які призвели до відомих наслідків.
Ми розуміємо важливість дотримання європейських стандартів та етики щодо діяльності ЗМІ та гарантій діяльності журналістів і зі свого боку визнаємо, що мала місце неспівмірна реакція на ситуативне непорозуміння в тій ситуації. Ми визнаємо свої помилкові дії та готові відшкодувати дівчатам-журналістам матеріальні та моральні збитки.
Дмитро Лерш («Довбуш»), представник Коломийського міськрайонного осередку «Правий сектор». У квітні 2014 року вирушив добровольцем у АТО. Був поранений. Громадський діяч. Волонтер.
Олег Гоянюк, волонтер. Нагороджений відзнакою «Волонтер року», відзнакою «Народний волонтер Прикарпаття» та медаллю «За заслуги перед Коломийщиною».
Володимир Таржинський, афганець та учасник АТО, волонтер”.
Нагадаємо, що 3 грудня у приміщенні міського суду чоловіки у камуфляжній формі напали на журналістів “Галицького кореспондента”.
Після цього “Правий сектор” виключив свого активіста Дмитра Лерша з організації.