Активісти виявили порушення при виділенні землі прокурорам на Яремчанщині

  • Сьогодні, 6 жовтня, відбулась прес-конференція про порушення законодавства високопосадовцями органів прокуратури, виявлені робочою групою з перевірки доброчесності прокурорів.

    Модератор Андрій Фармуга – політолог, громадський діяч, секретар обласної асоціації учасників та ветеранів АТО, розповів, що представник робочої групи, член правління обласної асоціації учасників та ветеранів АТО Юрій Качак оприлюднив документи, що свідчать про порушення законодавства працівниками прокуратури.

    Юрій Качак зазначив, що була створена робоча група з перевірки доброчесноті прокуратури до якої долучили громадських активістів та учасників АТО. З кожної області залучили по одному активісту.

    «Виходить, що 20 активістів мали вплинути на прокурорів всієї України. Це дуже мало. Робота робилася, але чомусь документи ще від 27 лютого лежать, припадають пилом і ніякого руху в цьому напрямку немає», – каже Качак.

    Він пояснив, що 6 земельних ділянок землі Карпатського національного парку видано у власність прокурорів.  Тобто видали довідку, що ці землі належать до Яремчанської міської ради, хоча вони насправді належать Карпатському національному парку.

    «Була видана неправильна довідка на ці 6 ділянок, які знаходяться фактично на території парку. Але про їх виділення будь-кому не могло бути навіть мови. Однак через те, що вказали неправильно їх межі, землю виділили прокурорам», – акцентував Юрій Качак.

    Мова йде про керівника Надвірнянської місцевої прокуратури Марчука Василя Васильовича, дружина прокурора Янка та Перчець Л.З.

    Так, він розповів, що при відведенні ділянки Перчець з’ясувалося, що навіть депутати на сесії не розуміли, за що вони голосували. Протокол склали неправильно. Крім того, є різниця між конфігурацією ділянки. Тому був висновок про зловживання службовим становищем.

  • Проектна документація прокурору Марчуку розроблялась на підставі рішення сесії Яремчанської міської ради. Однак на карті не відображена ця земельна ділянка, а акт складений на 10 місяців швидше, ніж прийнято рішення. Крім того, відсутнє погодження начальника Яремчанського управління земельних ресурсів.

    Схожа ситуація і порушення при виділенні земельної ділянки прокурору Янко. Тому робоча група з перевірки доброчесності прокурорів зробила висновок, що відведення ділянок було з порушенням законодавства.  Але, як зазначає Качак, належного руху після закінчення перевірки, тобто від лютого 2016 року досі немає. «Ці особи так і не притягнуті до відповідальності, там була задіяна надзвичайно велика кількість посадових осіб завдяки яким ці злочини стали можливими», – акцентував Качак.

    В подальшому документи про виявлені порушення передадуть у відповідні органи.

    За словами Фармуги, мабуть,  таких фактів є багато, однак зараз звернули увагу тільки на ті, про які точно відомо.

    14593775_583138301889797_1754206695_n

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!