Сьогодні, 4 грудня, Івано-Франківська обласна рада нагородила переможців десятого обласного конкурсу проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування.
Також визначили переможців восьмих конкурсів “Краща спортивна громада”, “Громада кращого довкілля” та “Краща етнокультурна громада”.
Перший такий конкурс відбувся у 2012 році – тоді прийняли участь приблизно триста громад. Так, для участі у десятому конкурсі подали 109 проєктів від 78 місцевих рад, зокрема 16 ОТГ на суму понад 63 мільйонів гривень.
Був визначений і пріоритет проєктів: підвищення туристично-рекреаційного потенціалу (42 проекти), збільшення доданої вартості сільськогосподарської продукції (27 проєктів), забезпечення екологічної безпеки (30 проєктів) та реалізація програми DOBRE (10 проєктів).
Найбільше проєктів подали Снятинський та Богородчанський райони – 15 та 10 відповідно, а по дев’ять проєктів подали Тисменицький та Косівський райони. Зокрема визначили найактивніші місцеві ради. Ними виявилися Косівська міська рада та Брошнів-Осадська селищна рада ОТГ Рожнятівського району – вони подали по чотири проєкти. А Грабовецька сільська рада Богородчанського району та Блюдниківська сільська рада Галицького району, а також Долинська міська рада подали по три проєкти.
“Дві третини громад не беруть участі у таких конкурсах. У них немає проблем? То я дуже радий. Але якщо є, і вони не намагаються залучити кошти – то мені шкода. Нереалізація та незвітність тягне за собою важкі наслідки для громад”, – сказав голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич.
Переможцями визнали 55 проєктів від 52 місцевих рад, зокрема 16 ОТГ, на суму 35,5 мільйонів гривень. За пріоритетом «Підвищення туристично- рекреаційного потенціалу» визначили 24 проєкти, за «Збільшення доданої вартості сільськогосподарської продукції» – 12, за «Забезпечення екологічної безпеки» – 11, а за «Реалізація програми DOBRE» – 8. На конкурс «Краща спортивна громада» подали сім заявок.
Шість заявок подали на конкурс «Громада кращого довкілля», а вісім заявок подали на конкурс «Краща етнокультурна громада». У цьому конкурсі визнали переможцями десять місцевих рад. Їм у 2020 року з обласного бюджету передбачено виділення 1,7 мільйонів гривень.
«Незабаром на сесії ми приймемо обласний бюджет. У ньому 100% передбачено субвенції місцевим бюджетам. Ми працюємо над новою розробкою стратегії на наступні сім років. Мабуть, пріоритети будуть змінені», – розповів перший заступник голови обласної ради Василь Гладій.
Читайте також: На Надвірнянщині буде п’ять об’єднаних територіальних громад