Івано-Франківську область назвали лідером з активного відпочинку у рейтингу областей України в туристичному потенціалі.
Zruchno.Travel за допомогою експертів Асоціації індустрії гостинності України склав рейтинг областей України, які мають найкращий туристичний потенціал та докладають сьогодні чималих зусиль для його просування на ринку внутрішнього туризму.
Прикарпаття посідає четверту сходинку і лідирує завдяки зимовим видам спорту, джип-турам та походам у гори.
1. Львівська область: лідер екскурсійного туризму
На першому місці по доходах від туризму (після беззаперечного лідера – міста Києва з його 33 мільйонами турзбору) стоїть Львівська область. Вона приваблює туристів будь-якої пори року європейською атмосферою міст, гарною природою та розвиненою інфраструктурою. Якщо цікавлять замки, є маршрут “Золота підкова Львівщини”. Хочете на природу – будь ласка: парк “Сколівські Бескиди” та заповідник “Розточчя”, а також гірськолижне Славське та оздоровчий Трускавець. Останнім часом тут активно розвивають гастрономічний туризм – минулого року відкрили для гостей 17 фермерських господарств, які пропонують туристичні послуги. Крім того, Львівська область лідирує за кількістю готелів – їх тут понад 1100. Бюджетні надходження від туризму в області протягом року зросли на 22 %.
Туристичний збір за 2018 рік: 13,4 млн грн
Фото: Depositphotos
2. Одеська область: лідер пляжного туризму
Теплий клімат, море та сотні піщаних пляжів останніми роками тримають Одещину в лідерах пляжного туризму в Україні. Популярними є одеські райони Аркадія та Великий Фонтан, а також найвідоміші приморські курорти Затока і Кароліно-Бугаз. Влітку минулого року саме Затока та Одеса опинилися у першій трійці популярності за кількістю запитів у Google щодо відпочинку на морі. Крім пляжів, туристів цікавить Білгород-Дністровська фортеця Аккерман, яку продовжують реставрувати для включення до списків ЮНЕСКО, село Шабо з Центром культури вина і так звана українська Венеція – село Вилкове в Дунайських плавнях, де почали проводити смачний гастрономічний фестиваль. Протягом минулого року туристичний потік в області зріс на 28 %.
Туристичний збір за 2018 рік: 11,5 млн грн
Фото: Марина Головнева
3. Закарпатська область: лідер гастрономічного туризму
Вікно Європи – Закарпаття – приваблює туристів строкатою сумішшю культур різних народів, термальними джерелами та сезонним цвітінням нарцисів і сакур. Чи не найвідомішим місцем області є Національний природний парк “Синевир” з найбільшим озером Українських Карпат. Проте найбільше Закарпаття вражає оригінальними смаками місцевої кухні. Бограч, гурка, банош, рокот-крумплі – інтригують навіть назви, не кажучи про смак. Тут проводять найбільшу в Україні кількість гастрономічних фестивалів на рік, а наймасовішими з них є фестивалі “Гуцульська бриндзя” у Рахові та “Червене вино” в Мукачеві. А цього року область зосередиться на реконструкції туристичних об’єктів, серед яких Боржавська вузькоколійка, Невицький замок та Музей лісу і сплаву. Таким чином хочуть зберегти тенденцію до зростання туристичного потоку, який минулого року зріс на третину.
Туристичний збір за 2018 рік: 3,8 млн грн
Фото: 0312.ua
4. Івано-Франківська область: лідер активного відпочинку
Івано-Франківщина – це не лише атмосфера вікових гуцульських традицій серед суворих Карпатських гір. Взимку ледь не в кожному селі регіону можна покататися на лижах та сноубордах. Безумовно й цілком заслужено найвідоміший гірськолижний курорт Прикарпаття та й усієї України – це “Буковель”. Не без його допомоги область тримає за собою статус лідера активного відпочинку. Такі ж незабутні емоції можна отримати і під час сходження на найвищу гору України – Говерлу або під час джип-туру екстремальними лісовозними дорогами. Минулого року на Верховинщині вперше провели міжнародний форум Центральної та Східної Європи Via Carpatia. Індекс туристичної привабливості Івано-Франківської області минулого року склав 4,1 бала з 5, а туристичний потік збільшився на 5,5 %.
Туристичний збір за 2018 рік: 3,7 млн грн
Фото: Depositphotos
5. Херсонська область: край заповідної природи
Херсонщина – єдина область материкової України, яку омивають два моря. Краєм заповідної природи ми називаємо цей регіон насамперед через унікальний піщаний масив “Олешківські піски” – один із найдивовижніших ландшафтів нашої країни. Крім того, на Херсонщині є не менш унікальна піщана коса Арабатська стрілка, заповідний Бирючий острів, безлюдний острів Джарилгач, заповідник “Асканія-Нова” з африканськими тваринами та хіт останніх туристичних сезонів – Рожеві озера. У 2018 році Херсонщина прийняла 3,5 мільйона туристів, причому відвідуваність деяких національних парків зросла вдвічі. А вже на початку року в обласній адміністрації створили окремий департамент туризму і курортів, щоб ще підсилити туристичний напрямок.
Туристичний збір за 2018 рік: 3,69 млн грн
Фото: Depositphotos
6. Запорізька область: лідер сімейного відпочинку
Запорізька область – не лише колиска козацтва, а й гарне місце для відпочинку з дітьми. Бердянськ, Приморськ, Кирилівка вже понад 50 років приймають тисячі відпочивальників на численних базах відпочинку та у дитячих оздоровчих таборах. Минулого року Бердянськ став одним із лідерів серед українських користувачів Інтернету за пошуком варіантів літнього відпочинку в Україні. Та й серед “семи шляхів до пригод” у місті Запоріжжя кожен туристичний напрямок може бути цікавим для сімейних вікендів.
Туристичний збір за 2018 рік: 3,61 млн грн
7. Тернопільська область: лідер замкового туризму
З понад сотні середньовічних замків, що збереглися в Україні, 34 розташовані на Тернопільщині. 11 із них входять до складу Національного заповідника “Замки Тернопілля”. Візитівками краю є Збаразький замок, де нещодавно відкрили нові експозиції, а також палац Вишневецьких, який з минулого року пишається реконструйованою Дзеркальною залою. Саме тому Тернопільщина – лідер замкового туризму. Щоб утримати цей статус, область активно працює над покращенням туристичної інфраструктури навколо найцікавіших історичних пам’яток. В Бучачі триває реставрація ратуші зі скульптурами Івана Пінзеля, а Чортків вже презентував календар фестивалів на цей рік. Хоч показники відвідуваності та надходження від турзбору поки що не вражають, цього року туризм в Тернопільській області визначили як пріоритетну галузь для розвитку та інвестування.
Туристичний збір за 2018 рік: 0,4 млн грн
Фото: ishchuk.net