Станом на сьогодні крипта Ripple (XRP) поряд з Біткоїном, Етеріумом та іншими – у першій десятці криптовалют, стосовно величини капіталізації на відповідному ринку. Блокчейн-платформа Ripple була створена 11 років тому американськими програмістами однойменної компанії Ripple. Орієнтується проєкт на установи фінансового плану.
Що таке альткоїни та як вони відрізняються від біткоїна
Альткоїни – це решта криптовалют, створених після біткоїну, частка яких у 2023 році на крипторинці досягла рівня приблизно сорок відсотків. Наприклад, примітна криптовалюта XRP, яка існує лише в Ripple-системі.
Діє вищезазначена екосистема на базі XRP Ledger-мережі (XRPL), яка є децентралізованою. Рідна монета проекту – XRP.
В даний час 1 XRP підрозділяється на мільйон одиниць, що називаються краплі (drop). Від самого початку було створено 100 мільярдів XRP і більше їх не створюватимуть.
Альткоїни мають загальні характеристики з Біткоїном, але використовують інший механізм консенсусу для створення блоків або перевірки транзакцій. Цей механізм унікальний.
Крім того, важливо мати на увазі, що альткоїни, включаючи XRP, надають можливість для конвертації криптовалютних активів. Конвертація криптовалюти дозволяє інвесторам змінювати свій портфель з одного цифрового активу на інший зі зручністю та гнучкістю, використовуючи криптобіржі та обмінні платформи. Цей процес може бути корисним для диверсифікації та оптимізації інвестицій у криптовалютних ринках.
У свою чергу, прагнення Ripple – стати альтернативним варіантом для діючих систем транзакцій між банками. Ripple пропонується допомогти традиційним структурам функціонувати з великим ефектом відповідно до вимог сучасності.
Вitcoin-мережа, в середньому, здатна підтримати від трьох до семи транзакцій щосекунди. Час, необхідний на підтвердження блоку – не більше десяти хвилин. Ripple же на секунду може підтримувати півтори тисячі транзакцій, час у середньому для підтвердження – до чотирьох секунд.
Також альткоїн та біткоїн можуть відрізнятися друг від друга нижчими комісійними за проведення транзакцій, а також – смарт-контрактами.
Переваги та недоліки інвестування в альткоїни
Спочатку про недоліки. У XRP сфера використання – вузької спрямованості, відсутня конфіденційність, анонімність. Варто зазначити, що для оплати навіть розглядаються інші цифрові альтернативи, які споживають менше електроенергії.
І про переваги інвестування в XRP. Експерти вважають, що Ripple – одна з найпопулярніших криптовалют, і інвестори все частіше звертаються до неї як до надійного та безпечного варіанту інвестицій. Швидкі транзакції, масштабованість, низькі комісії, ліквідність та висока безпека роблять її привабливим варіантом для людей, які хочуть здійснювати швидкі та безпечні транскордонні платежі.
Такі переваги та недоліки альткоїнів.
Ризики інвестування в альткоїни
Ризики інвестування в альткоїни існують завжди. Інвестори використовують різні інструменти, які допомагають знизити ризики втратити заощадження, наприклад, диверсифікацію. Розділяючи інвестиційний портфель на активи з низькою кореляцією, можна убезпечити вкладення від коливань котирувань.
Також не варто задіяти велике кредитне плече.
Як зменшити ризики інвестування в альткоїни
Переглядаючи проекти, інвестору слід звернути увагу до перспективи вкладення в обрану систему, чесність розробників. Важливо переконатися в достовірності відомостей, що надаються, якості розробленого проекту.
Можливості інвестування в альткоїни на 2023 рік
Інвестування в альткоїни може стати справою прибутковою. Альткоїни, що характеризуються достатньою ліквідністю, дають максимальний приріст капіталу.
Експерти рекомендують використовувати можливості інвестування в нові та перспективні альткоїни, вартість яких з великою ймовірністю зросте поточного року: WBT Token, монети IMPT, токен RIA, D2T.
Альткоїни – вид інвестицій непоганий, проте вони чутливі до ризиків, які до нуля обвалили портфелі деяких інвесторів. Тож треба бути обачними з альтернативними монетами, уважно аналізувати всю інформацію та використовувати надійні, перевірені, платформи.