Для домогосподарств США найближчими місяцями можуть різко зрости ціни на вироби зі шкіри, одяг, меблі та побутову електроніку.
США значною мірою залежать від імпорту цих товарів із країн, щодо яких президент Дональд Трамп запровадив масштабні мита. Про це пише Financial Times, передає Слово і Діло.
Економісти Федерального резервного банку Річмонда прогнозують, що мита Трампа матимуть «непропорційний вплив» на різні галузі, що імпортують промислові товари з Азії, включаючи шкіру та одяг.
Минулого тижня Трамп ввів 46% мито проти В’єтнаму, другого за величиною експортера одягу до США після Китаю та великого постачальника виробів зі шкіри, таких як сумки.
Для Камбоджі, яка постачає одяг у США таких брендів, як Lululemon та Hugo Boss, встановлено тариф у розмірі 49%.
Віцепрезидент Асоціації споживчих технологій Ед Брзитва прогнозує, що смартфони, ноутбуки та ігрові консолі, ймовірно, стануть дорожчими для споживачів у США, особливо з урахуванням того, що найвищі мита націлені на такі країни, як В’єтнам та Тайвань.
Зростання річних витрат з 2026 року
Економісти очікують, що тарифи матимуть різкий ланцюговий вплив на споживчі ціни. Хоча деякі компанії в довгостроковій перспективі можуть спробувати пом’якшити фінансові наслідки за рахунок розвитку нових ланцюжків поставок.
При цьому мита можуть нерівномірно позначитися на споживчих цінах США. Наприклад, продавці та виробники електроніки накопичили запаси товару на три-чотири місяці, що може послабити ціновий тиск, перш ніж їм знову доведеться імпортувати.
Однак у інших галузях, особливо тих, які залежать від товарів, що швидко псуються, може бути менше часу для вжиття заходів. Насамперед зростуть ціна на імпортні продукти, оскільки їх складніше запасати.
За оцінками Єльської бюджетної лабораторії, річні витрати домогосподарств США зростуть у середньому на 3,8 тисяч доларів з 2026 року, якщо ФРС не зробить жодних дій.
Нагадаємо, з 5 квітня діє базова ставка мита в розмірі 10% для багатьох країн. Сьогодні набуло чинності рішення президента США про запровадження додаткових імпортних мит щодо десятків країн світу. Крім того, почали діяти мита у розмірі 104% для Китаю.
Також, Світові фондові ринки переживають падіння через торгівельну війну Трампа