Прес-служба Апеляційного суду Івано-Франківської області оприлюднила заяву з приводу публікацій, які з’явились впродовж останнього часу щодо окремих рішень апеляційного суду в засобах масової інформації.
Деякі зауваження окремих осіб з приводу судової практики апеляційного суду щодо скасування постанов місцевих судів за ст. 130 КУпАП позбавлені правової основи і мають форму образливого тиску на апеляційну інстанцію, вважають у Апеляційному суді.
«Така критика безпідставна і є проявом правового нігілізму, неповаги до закону з боку окремих осіб, які мають необґрунтовані (з помсти, образи, заздрості, добросовісної помилки, піару. . .) претензії до апеляційного суду», – йдеться у заяві. – Переконані, що ці особи не знайомились зі змістом постанов апеляційного суду, де є належна і переконлива мотивація прийнятих рішень. Давати оцінку рішенням суду має право лише вищестояща судова інстанція».
Реакція апеляційного суду одна – судді апеляційної інстанції не мають права інакше переглядати такі справи, як лише за нормами закону (ст.ст. 7, 278, 280, 266 КУпАП), які вони зобов’язані виконувати відповідно до свого процесуального статусу. Вони не мають права залишати в силі постанови, які ухвалені з порушенням чинних законів, на які в скаргах вказують апелянти.
«Апеляційний суд не повинен сліпо підтримувати необґрунтовані рішення судів першої інстанції, тому що «йде боротьба з пияцтвом». Судді не повинні боротися з чимось чи з кимось. Судді мають бути слугами Закону, що від них вимагає Конституція України, міжнародні правові акти»,- вважають у суді.
Якщо закон несправедливий чи недосконалий, підсумовують, то треба його змінювати, що до компетенції суддів не входить. Якраз такі зміни закону повинні ініціюватися зазначеними критиками, а не тратити час на неконструктивні діяння.
Як писав “Галицький кореспондент”, 31 жовтня в Івано-Франківську за круглим столом зібралися представники нардепів, поліції, прикарпатські судді та активісти. Темою розмови стала відкритість суду та комунікація з громадськістю.