Поблизу знаменитих пірамід на півдні Каїра археологи в Єгипті зробили дивовижне відкриття, якому приблизно 2500 років, повідомляє foxnews.com.
Їх знахідки, які включають в себе майстерню муміфікації та сполучне з нею приміщення у формі тунелю шахти, використовувались як загальне місце поховання та знаходяться на території величезного некрополю, що в поселенні Саккара в районі стародавнього царства Мемфіса, об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Мемфіс було першою столицею стародавнього Єгипту, а його великий некрополь розміщував широкий спектр храмів і могил, а також три піраміди Гізи.
Знахідка, оголошена на прес-конференції в суботу, належить Персидському періоду, з 664-404 рр. до н.е. Щось подібне останній раз знаходили ще в 1900 році.
Серед знайдених артефактів були срібна маска мумії з позолотою, фрагменти тканини, в яку загортали мумію, канонічні циліндричні банки, вапняк та фаянсові чашки. Багато з цих знахідок будуть знаходитися у Великому єгипетському музеї, який ще будується і чекає свого відкриття пізніше.
Вниз по 30-метровому спуску лежать кілька мумій, дерев’яних трун і саркофагів. Приміщення сполучене з майстернею муміфікації складається з поховальних камер, вбудованих у фундамент вздовж обох стін «тунелю шахти».
“Ми стоїмо перед входом у золоту копальню з інформацією про хімічний склад цих олій”, – заявив археолог Рамадан Хуссейн на одній із прес-конференцій.
«Це тільки початок», – додав міністр старожитностей Халед аль-Анані.
Єгипет пройшов довгий шлях, щоб відновити свою туристичну індустрію. Хоча він ще не до кінця відновився після народного повстання 2011 року. Однак є надії, що такі відкриття, разом із відкриттям музею на плато Гізи, допоможуть привабити туристів знову.
Переклав Назар Федоришин