Нещодавно в Івано-Франківську розпочався капітальний ремонт вулиці Мазепи. Тендер на ці роботи, що проводився за системою ProZorro, виграла фірма “Івано-Франківськавтодор”.
Втім, громадські активісти та деякі франківці висловили обурення тим фактом, що ремонт почався в листопаді, а асфальт укладають в дощ і сніг. Голова громадської ради з контролю за використанням коштів по експлуатації та капітальному ремонту доріг міста Михайло Панчишин розповідає, що 26 листопада йому подзвонили друзі і повідомили: асфальт на вулиці Мазепи кидають прямо в воду.
“Я приїхав, подивився: дійсно, дощ йшов, було мокро, а там почали ремонт. Люди хотіли зупиняти ремонт, але я сказав, що ми не маємо права, треба діяти законними методами. Вчора, 28 листопада, йшла підготовка до асфальтування. О п’ятій годині почав падати сніг. Я подзвонив міському голові – його на роботі не було, і я передав через секретарку, щоб терміново припинили роботи по асфальтуванню. Зранку також подзвонив до Смушака“, – розповідає Михайло Панчишин.
За словами активіста, робочі не дотримуються технології асфальтування, адже при температурі нижче +5 градусів “в технічній літературі рекомендується таких робіт не проводити”. Також він запевнив, що в деяких місцях вже з’явилися тріщини та навіть показав одну з них (на фото нижче).
Директор ТОВ “Івано-Франківськавтодор” Андрій Шуневич, до якого ми зателефонували з проханням прокоментувати цю ситуацію, запевнив: жодних порушень технології немає, а маленька кількість води асфальту, який укладається при температурі 150 градусів, не страшна.
“Департамент провів тендер на суму 17 мільйонів 490 тисяч гривень, який ми виграли. Частина робіт вже проводиться, а ще частина буде зроблена наступного року. На цей рік є часткове призначення по цих грошах – субвенція з державного бюджету на 3 мільйони гривень. І якщо гроші не відробити цього року, то у 2017 ці гроші повинно буде викласти місто, зі свого бюджету. Тому було поставлено питання: зробити роботи на ці 3 мільйони, щоб освоїти державну субвенцію. Відразу після укладання договору було розпочато роботи по облаштування тротуарів, одразу на чотирьох ділянках“, – розповів Андрій Шуневич.
Він заперечив факт порушення технології асфальтування, про який згадував Михайло Панчишин.
“Ми вирішили, що встигаємо “закрити” цю широку частину дороги навпроти “Сільпо”, між кільцем та вулицею Дорошенка. Там було зрізано старе покриття і покладено нижній шар нового асфальтного покриття. Причому покладено його так, щоб він зміг “перезимувати”. Посередині дороги асфальт зрізали лише вчора, готувались до асфальтування – але почався сніг, і роботи скасували. Болото, яке там наразі є, ніяк не зашкодить – адже ми взяли техніку, проводиться чистка ділянки, її прочистять і продують, і лише тоді завтра кластимуть асфальт – якщо дозволить погода.
Наш же конфлікт з паном Михайлом почався в суботу. Тоді дощило, стояв сирий туман. Зранку по одній смузі укладався асфальт. Погода була прийнятна для асфальтування, проблем не було. Асфальт не боїться вологої погоди, адже має температуру в 150 градусів. Проблема могла бути лише при ручній укладці, а у нас працювали асфальтоукладальники – є підігрів плити, пресування. Води було лише трішки, і на всю масу асфальту вона ніяким чином не вплинула. Ми контролювали процес“, – додав Андрій Шуневич.
За його словами, гарантія на ремонтні роботи такого типу складає п’ять років, а якщо виникнуть якісь проблеми з нижнім шаром, то “Автодор” ліквідує їх за свій рахунок.
Активісти висловили побоювання, що весною цей асфальт почне тріскати. Що ж, залишається дочекатися весни, щоб з’ясувати – хто правий, а хто ні.