Сьогодні, 18 квітня, у Городенці відбулись громадські обговорення щодо будівництва каскаду міні-ГЕС на Дністрі.
У залу засідань палацу культури прийшли сотні людей, які одразу ж почали кричати “Ганьба!” та “Банду геть!”.
Ініціатором зустрічі стала заступниця голови РДА Галина Дідич. Вона попросила всіх поводись спокійно і вислухати всіх запрошених, а вже потім обговорити.
«Прошу вести себе так, щоб ми могли попрацювати і послухати наших гостей, які планують чи не планують щось робити на Дністрі. Я дуже прошу вас – не доведіть до того, щоб зустріч відбулась закрито», – висловилась Галина Дідич.
Юрій Литвиненко, директор департаменту стратегічного розвитку УГЕ, запевнив, що будівництва не буде без волі громади, та заявив, що “Укргідроенерго” думає про майбутнє України та енергетики.
Люди не дали виступити юристу “Укргідроенерго”, скандуючи “Скільки сіл буде затоплено?!”.
Сільський голова Городниці висловив думку громади та категорично заперечив проти будівництва ГЕС. Його виступ зустріли бурхливими оплесками.
“Всі нечистоти течуть у Дністер, екологія на нулі. Не здивуюсь, якщо цей каскад ГЕС є московським задумом, який знищить природу України. Така ідея не могла зародитись в головах українців”, – висловився Роман Ковалів, пенсіонер із Городенки.
Іван Вережак, голова села Котиківка, сказав, що спочатку має відбутися оцінка шкоди, завданої Дністру, а потім – громадські слухання у кожному селі.
“Ми кричимо, щоб нас було чути по всьому Дністрові. Ви краще б пояснили, як розвивати Дністер і туризм, а не як будете затоплювати території”, – додав Іван Вережак та запитав, чи будуватиме УГЕ електростанції, якщо всі села виступлять проти.
Заступник начальника департаменту юридичного забезпечення “Укргідроенерго” Олександр Формагей на це сказав, що, якщо всі будуть проти, каскад ГЕС будуватися не буде.
Згодом з промовами і питаннями виступило ще близько п’ятнадцяти людей – депутати місцевих рад, пенсіонери та активісти. Всі вони заявляли, що проти будівництва каскаду ГЕС на Дністрі, та закликали представників “Укргідроенерго” почути людей.
“Всі села проти. Що вам ще, курва, треба?!”, – емоційно висловився активіст Борис Гора з Тернопільщини.