Вчора, 14 березня, Кабінет Міністрів України прийняв постанову про порядок надання пільг з оплати проїзду в громадському транспорті у готівковій формі.
Згідно нового документу замість безоплатного проїзду у транспорті пільговикам видаватимуть грошову компенсацію пільг, яку вони й зможуть витратити на проїзд. Конкретну суму грошей в кожному регіоні визначатиме обласна рада.
“Монетизація усуває несправедливість нерівномірного доступу до вказаної пільги, а пільговики отримують можливість витратити гроші на свій розсуд”, – йдеться у повідомлені Кабміну.
Міністр соцполітики Павло Розенко додав, що ніяких обмежень у «30 поїздок в місяць» уряд не затверджував: мовляв, це дезінформація, яка вчора активно крутилася в ЗМІ.
“Вчора Уряд затвердив МІНІМАЛЬНУ соціальну норму. Це гарантія, нжче якої місцевий орган влади не має право розраховувати монетизовану виплату пільговику! Права людини мають бути захищені від свавілля місцевих чиновників”, – пише Розенко.
Зі свого боку франківці в соцмережі почали активно обговорювати прийняту постанову.
«Як тільки є рішення по монетизації пільг, так всі заговорили про пенсіонерів. Уряд також подумав, куди ж вони їздять, і порахував 30 квитків в місяць. Але є ще інші категорії населення УБД, багатодітні, діти-сироти і ще 24 категорії», – замислилась Леся Качурова, голова правління ГО “Громадська ініціатива Галичини”.
Також вона додає, якщо, до прикладу, дитина – сирота, яка вчиться в училищі та живе в гуртожитку, а на вихідні їздить до бабці в село, то добратись до автовокзалу – це 4 грн, у село – 25, тобто (4+25)х2х4=232 грн.
«При монетизації вона отримує 2х30+20%=72 грн. Це сумно. Індивідуальний підхід, це би був вихід», – пише франківка.
«От цікаво, як вирішать питання з УБД? Адже право на безкоштовний проїзд УБД передбачено законом, а закон має вищу юридичну силу, ніж постанова Кабміну. Тому в маршрутках тепер і будуть постійні непорозуміння», – додає Ярослав Вакалюк.