Сьогодні, 30 листопада, в Івано-Франківську відбулась прес-конференція, присвячена боротьбі з ВІЛ/СНІДом.
Нагадаємо, що Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щороку 1 грудня та покликаний підвищити глобальну проінформованість щодо ВІЛ/СНІДу, продемонструвати міжнародну солідарність у зусиллях по зниженню тягаря від цієї хвороби.
“СНІД – інфекція ХХ і вже ХХІ століття, яка захопила терени світу і також Прикарпаття. ВІЛ зараз передається здебільшого статевим шляхом. Зараз статевий розвиток відбувається лише швидше. Тому ми маємо розуміти, що це великий ризик інфікування. Минулого року було зареєстровано 12 випадків зараження ВІЛом, а в цьому році їх вже 8”, – розповідає Іванна Цідило, головний лікар КП “Івано-Франківський обласний клінічний шкірно-венероголічний диспансер”.
Також вона пояснює, що ВІЛ – це вірус, а СНІД – вже хвороба. “Ми маємо все частіші випадки, коли до нас звертаються більше дітей. Звичайно, ВІЛ – не вирок, але ми стоїмо на тому, щоб ця хвороба не розповсюджувалась”, – наголошує Іванна Цідило.
Наталія Дьоміна, заступник головного лікаря обласної клінічної інфекційної лікарні, розповіла, що в Україні зараз зареєстровано 139 тисяч ВІЛ-інфікованих, щодо Прикарпаття, то тут є 1015 хворих, серед них 13 дітей, а на стадії СНІДу знаходиться 412 людей.
“У нас є програма “90-90-90” Перше “90” – завдання виявити тих ВІЛ-інфікованих, хто проживає на теренах України. Друге “90” – взяти цей відсоток людей на лікування, а третя цифра – досягнути успіху у лікувані”, – пояснює Наталія Дьоміна.
Жінка каже, що насправді дуже лякає те, що серед хворих багато підлітків і молоді, бо раніше здебільшого хворіли люди з середнім віком 40 років.
“Через низьку проінформованість багато випадків вже реєструється на стадії СНІДу. А тоді давати раду з цією проблемою складніше”, – пояснює пані Наталія.
Олена Форкуца, головний спеціаліст відділу дошкільної загальної середньої освіти Департаменту освіти і науки ОДА каже, що у школі зараз особливо звертають увагу на здоровий спосіб життя.
“Діти повинні знати, вміти, і використовувати ці знання. У 10-11 класах обов’язково введений факультативний курс по профілактиці ВІЛ/СНІД”, – наголошує Олена Форкуца.
Читайте також: Кожен має знати свій статус: Франківців закликають пройти тест на ВІЛ