На Івано-Франківщині обговорили розвиток служб екстреної і швидкої медичної допомоги Рожнятівського і Долинського районів.
Днями відбулося виїзне засідання медичної ради комунального закладу «Івано-Франківський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» з участю керівників структурних підрозділів центру в Рожнятівському та Долинському відділах. Присутні заслухали керівника Долинського відділення ЕШМД щодо підсумків роботи за I квартал 2019 року.
Впродовж 2018 та І кварталу 2019 років було проведено поліпшення санітарно-гігієнічних норм умов праці: проведено капітальний ремонт Рожнятівського відділення – перекриття даху, фасаду та внутрішні ремонтні роботи (1 млн грн), Брошнів-Осада ППБ – ремонтні роботи (200 тис. грн), ремонт Долинського відділення (400 тис. грн). Приміщення підрозділів центру Е(Ш)МД набули сучасного європейського вигляду із відповідними санітарно- гігієнічними умовами.
Перед учасниками медичної ради виступили головний лікар центру Мирон Матейко та заступник з медичної роботи Ігор Бойчук, які поставили завдання для перспективного розвитку КЗ «ІФОЦЕМД та МК» та звернули особливу увагу присутніх на проблеми і заходи щодо покращення роботи відділень у 2019 році.
Серед проблем спікери назвали зношеність більшості автотранспорту екстреної (швидкої) медичної допомоги, який не відповідає вимогам ДСТУ та експлуатується більше 10 років. Старі зношені автомобілі з року в рік вимагають збільшення асигнувань на запасні частини, паливно-мастильні матеріали. Часті технологічні зупинки приводять до погіршення доступності екстреної медичної допомоги для мешканців області. Відсутність ремонтної бази суттєво здорожчує вартість та обслуговування санітарного транспорту (ТО-1, ТО – 2).
Саме тому, за словами медиків, необхідно терміново поповнювати автопарк санітарних автомобілів. Також час доїзду санітарних автомобілів не виконується на 100%. Це пов’язують із неякісним дорожнім покриттям, важкодоступною гірською дорожньою місцевістю, недостатньо розвинутою інфраструктурою, відсутністю достатньої кількості автотранспорту з підвищеною прохідністю. Все це суттєво погіршує доступність Е(Ш)МД для населення області (10 хв. в містах, 20 хв. в селах).
Читайте також: Майже 90% боргів всієї України по зарплаті медикам припадає на Прикарпаття