Згідно з результатами он-лайн дослідження TNS, 89% опитаних респондентів вивчали англійську мову, однак лише 18% володіють нею на рівні вище середнього.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє Громадська ініціатива Україна Speaking.
Порівняно з країнами Європи Україна відстає у готовності громадян спілкуватися іноземною мовою. Дані Євробарометра “Європейці та їхні мови” показують, що більше половини жителів країн ЄС знають щонайменше дві мови, а 38% європейців вільно володіють англійською.
Найкраще, за даними EF English Proficiency Index, серед європейських країн англійську знають у Швеції (70,94% населення), Нідерландах (70,58%) та Данії (70,05%).
Однією з цілей мовної політики ЄС є оволодіння кожним європейським громадянином двома іноземними мовами на додаток до їх рідної мови.
«Українці, у свою чергу, розуміють необхідність знати мови – 2/3 респондентів запевнили, що планують їх вивчати. Найбільш популярною серед іноземних мов є англійська – її планує вивчати половина опитаних, а 97% хотіли, щоб її вивчали діти», – зазначають в Україна Speaking.
“Левова частка українців не володіють найважливішим інструментом інтеграції в європейське співтовариство – іноземними мовами. Сьогодні вперше за багато років перші особи України, президент, прем’єр-міністр більшість членів уряду і парламенту, так чи інакше, володіють іноземними мовами. Але цього мало. Знання іноземної мови має стати нормою для всіх громадян,” – коментує результати дослідження народний депутат та засновник ініціативи GoGlobal Мустафа Найєм.
Знання іноземних мов відкриває людям низку нових можливостей. Більше половини респондентів вважають, що іноземна мова може забезпечити для них та їхніх дітей можливість вільного спілкування з іншими людьми. Водночас 43% вважають, що знання іноземної дозволяє отримати більш оплачувану роботу в Україні.
В Україні знання іноземної мови все частіше стає однією із обов’язкових вимог при прийомі на роботу. За даними рекрутингового порталу rabota.ua, у 12% вакансій, розміщених на сайті, зазначено вимогу знання англійської мови.