Зазначається, що варто порівняти її з коаліцією з 50 країн у Контактній групі з питань оборони України – і буде видно контраст.
В адміністрації президента США заявили, що зустріч лідера РФ Владіміра Путіна з очільником КНДР Кім Чен Ином свідчить про прагнення Москви зібрати коаліцію з Північною Кореєю, Іраном, Сирією і, певною мірою, Китаєм. Як пише “Європейська правда“, про це заявив директор із питань Європи Ради національної безпеки Білого дому Майкл Карпентер, повідомляє Укрінформ.
За його словами, очевидно, що йдеться про розширення партнерства. Водночас додав він, це свідчить про те, де на світовій арені опинилася Росія.
“Її найближчими партнерами у світі стали КНДР, Іран, Сирія. А потім певною мірою Китай, який хоч і не надає РФ зброї, але надсилає багато продукції подвійного призначення для виробництва передових систем озброєння”, – зауважив він.
Карпентер вказав, що Пекін поставляє Москві нітроцелюлозу для виготовлення порохів. Також оптику та верстати для ВПК. Це посилює загрозу для України. А також для європейської безпеки.
“Це, в широкому сенсі, коаліція яку збирає Росія. Але порівняйте її з коаліцією з 50 країн у Контактній групі з питань оборони України, а потім із приблизно 100 країнами, які підтримали принципи Статуту ООН (на Саміті) у Швейцарії. І ви побачите явний контраст”, – зазначив представник Білого дому.
До теми: Росія та КНДР підписали угоду про стратегічне партнерство, яка передбачає військову підтримку