Режисер: Стівен Спілберг
Узимку 2012 року в світовий кінопрокат вийшла чергова прекрасна робота Стівена Спілберга під назвою «Бойовий кінь». Варто відзначити, осіння рекламна кампанія та бюджет в 66 млн. доларів суттєво підігріли інтерес до цієї стрічки та вмить перетворили її на один з найбільш очікуваних фільмів кінця того ж року. І недарма, оскільки вже після першого тижня показу в кінотеатрах перипетіями навколо життя та дружби Альберта і його чотириногого друга перейнявся буквально увесь світ. Фільм шедевральний, досконалий з погляду емоційної напруги, оригінальний за задумом, проте водночас містить у собі всі вершки драматичного сюжету кінокласики, спонукає до роздумів як під час перегляду, так і після його завершення.
Період Першої світової війни є надзвичайно вдало підібраним, він найбільш яскраво відображає весь тернистий шлях, який можуть пройти лише настільки віддані один одному друзі, як Альберт та його вірний кінь Джоуї. Призов до армії, зміна дислокації Альберта та багато інших захопливих подій лише додають переживань до сюжету, роблять його насиченим та не переповненим зайвими деталями. Варто також відзначити плавні переходи між епізодами, які дають змогу глядачам не акцентувати увагу на пригадуванні попередніх місць у фільмі, а цілком зосередитись на переживаннях за долю головного героя і разом з цим поринути у роздуми про людяність, дружбу та відданість.
Порадували й актори. Гра Джеремі Ірвіна поки що не дотягує до «Оскара», проте, без сумніву, цей світоч кіноіндустрії ще себе проявить сповна. Надзвичайно важлива роль відводилась другорядним персонажам, зокрема героям Тома Хіддлстона і Бенедикта Камбербеджа, адже кожен з них вніс свою лепту в підтримування загальної напруги протягом усього фільму. Щира турбота першого та жорстка непоступливість другого, беззаперечно, були зіграні бездоганно, як на мене, це лише зайвий раз підкреслює багатогранність Тома і Бенедикта, яких через свою недалекість всі ототожнюють лише з Локі та Шерлоком.
Знімальна команда. Спілберг – талант світового кіно, і це не новина. Постарався і Якуш Камінські, його операторська робота на висоті, аплодую стоячи, адже такої екстраординарної манери зйомки не зустрінеш у пересічному фільмі. Вся робота знімальної групи була чудовою: монтаж, костюми, підбір декорацій і особливо саундтрек Джона Уільямса зробили цю кінострічку досконалою, перевели фільм з хорошим сюжетом і талановитим режисером до розряду кіношедеврів.
Така кропітка праця повинна була бути удостоєна премії «Оскар», проте, на жаль, найбільш впливовий ешелон критиків не зумів пройнятись філософською глибиною «Бойового коня».
ФЕЛІНСЬКИЙ