Основними фаворитами на 85-му виборчому окрузі є Віктор Шевченко та Сергій Насалик.
17 липня відбудуться проміжні вибори до Верховної Ради у 85-му виборчому окрузі з центром у Калуші. Це пов’язано з тим, що Ігор Насалик, який по цьому округу пройшов у парламент, став міністром палива та енергетики України.
За словами голови обласного осередку КВУ Максима Лисюка, станом на 21 червня ЦВК зареєструвала рекордну, як для нашої області, кількість кандидатів в народні депутати – 37 осіб. Проте це не найвищий показник по Україні. Так, на 114 окрузі в Луганській області зареєстровано 108 кандидатів. “В розрізі України 37 кандидатів на одному окрузі не є дуже високим показником, але для нас достатньо відчутним”, – зазначив він.
Лисюк пояснив, що кількість кандидатів може бути політичною технологією для дезорієнтації виборців, “для того, щоб виборець від такого масиву кандидатів не хотів піти та проголосувати”. “Оскільки вибори будуть проходити у літній період, то явка буде досить низькою, тому що значна кількість людей буде десь на відпочинку. Тому прогнозувати щось щодо явки виборців дуже складно, бо ми ще не мали практики виборів у літній період”, – сказав він, зазначивши, що приблизні прогнози – в межах 20-30% виборців.
ЦВК затвердила форму, колір і тексти виборчих бюлетенів з проміжних виборів народних депутатів. Бюлетень буде світло-блакитного кольору. Оскільки по округу №85 балотуються 37 кандидатів, розмір бюлетеня тут буде 200х800 мм.
Ось весь список кандидатів, які балотуються по цьому округу: Архипова Людмила Миколаївна, Волгін Андріан Вікторович, Глагович Михайло Васильович, Гнатів Андрій Андрійович, Гошовський Микола Іванович, Добровольська Ганна Володимирівна, Дорош Мар’ян Іванович, Дяченко Сергій Федорович, Кавінський Святослав Ігорович, Казакова Оксана Олександрівна, Клюс Володимир Ярославович, Король Роман Васильович, Кривошея Ірина Василівна, Крилишин Юрій Володимирович, Кухар Олена Валеріївна, Левченко Ганна Володимирівна, Міллер Емілія Іллівна, Мірошник Сергій Борисович, Насалик Сергій Степанович, Нижник Олег Богданович, Опалінський Юрій Володимирович, Орєхова Валентина Іванівна, Підопригора Вадим Віталійович, Платонов Павло Михайлович, Савка Олег Васильович, Сачко Олександр Миколайович, Сікора Ольга Мирославівна, Сорока Оксана Михайлівна, Струць Тетяна Дорошівна, Тебешевська Оксана Степанівна, Ткач Ігор Євгенович, Цвіль Володимир Іванович, Черненко Роман Юрійович, Шаповалов Валерій Григорович, Шевченко Віктор Леонідович, Шутова Марина Аркадіївна та Яровата Анжела Валентинівна.
Також у КВУ є інформація про те, що вже зараз йде перешкоджання передвиборчій агітації, зокрема в Рогатині. “Є округи, на яких перешкоджають працювати агітаторам деяких кандидатів. Їх затримують, їм погрожують. Зараз ці факти перевіряють правоохоронні органи”, – розповів Максим Лисюк.
Прогнозується, що найбільша боротьба буде між кандидатами, що мають великі фінансові ресурси. Такими кандидатами є Сергій Насалик та Віктор Шевченко, вони мають всі можливості для проведення активної передвиборчої агітації. Сергій Степанович є братом міністра палива та енергетики Ігоря Насалика, а Віктор Леонідович – братом народного депутата Олександра Шевченка.
Стосовно участі партій, то, наприклад, “Самопоміч” не висунула жодного кандидата, хоча має на Калущині потужні ресурси та електоральну підтримку, а “Свобода” висунула знаного в Калуському районі кандидата Оксану Тебешевську, але спостерігачі не передбачають, що вона створить сильну конкуренцію.
«Загальну кількість кандидатів ми умовно розділили на три групи. Велика група львів’ян, можливо, технічні кандидати. Частина з них безробітні, частина працює на різних керівних посадах. Є велика група кандидатів з Київщини. Тут теж частина ніде не працює, частина працює», – розповів Лисюк.
“Ми зафіксували велику групу людей “регіоналів”. Зокрема, Володимир Клюс. Він у 2009 році створив організацію політичної партії “Сильна Україна”, був помічником Василя Чуднова, в 2014 році очолив партійну організацію «Партія розвитку України», яка, як нам відомо, була правонаступницею Партії регіонів. 10 червня він подав заяву про виключення зі списків Партії регіонів, а 17-го подав документи на балотування”, – наголосив Максим Лисюк.
Підбиваючи підсумок, керівник обласного КВУ зазначив, що передвиборчі технології змінились. Немає так званого “засівання гречкою” та технічних “двійників”. Можливо, буде вестись робота з розтягування голосів, а кандидати зі своїм ядром будуть мобілізувати свій електорат і за рахунок цього планують виграти.
Максим ВЕПРИК