Сьогодні, 8 лютого, в Івано-Франківську відбувся круглий стіл під назвою “ГЕС на Дністрі: шлях до знищення природи та туристичного потенціалу Дністровського каньйону?”. Активісти проаналізували правову базу проектування цих електростанцій та розповіли про можливі катастрофічні наслідки для екології регіону.
Володимир Гергелюк, голова громадського руху “Народний контроль” в Івано-Франківській області, каже: такий проект будівництва може сильно зашкодити нашому регіону, затопивши території двох районів та знищивши Дністровський каньйон.
“Хочу подякувати всім, хто прийшов на цей важливий захід. Адже будівництво цих ГЕСів може нанести значну шкоду екології регіону, затопити села, цвинтарі. Мене тішить те, що прийшли всі люди, які можуть долучитись до вирішення проблеми”, – розповів депутат обласної ради Сергій Адамович, голова ГО “Поступовий гурт франківців”.
Станом на сьогодні в бюджеті закладено вже 155 мільйонів гривень на проектно-кошторисну документацію, і вже невдовзі має відбутися тендер. Але у зв’язку зі спротивом місцевого населення та обласних рад, переконаний Володимир Гергелюк, ці колосальні гроші будуть просто вкрадені.
На захід прийшли юристи, екологи, депутати обласної ради та активісти, які протестують проти будівництва гідроелектростанцій. Обговоривши всі проблемні питання, вони підписали звернення до районних, міських, сільських та селищних рад, на території яких планується будівництво ГЕС.
Нагадаємо, згідно з оприлюдненим проектом, ПАТ «Укргідроенерго» планує збудувати на Дністрі 6 руслових та 1 дериваційну ГЕС (річку заганяють у величезні труби). Перекрити річку греблями планують на півдні Тернопільської області в національному природному парку «Дністровський каньйон».
Ще 25 грудня 2015 року Івано-Франківська обласна рада ухвалила рішення заборонити погодження будівництва цих ГЕС у зв’язку з негативним впливом на природу, а також звернулась до Тернопільської та Чернівецької облрад з проханням ухвалити аналогічні рішення.