Сьогодні, 27 лютого, волонтери благодійного фонду «Франківський Опір» повідомили, що вже закрили збір на купівлю земельної ділянки для будівництва реабілітаційного центру для військових. Потрібну суму вдалося назбирати трохи більше як за місяць, пише “Галицький кореспондент”.
Як розповідає керівник фонду Володимир Рожнов, у селі Пороги, що на Богородчанщині, мають створити реабілітаційний центр для військових, членів їхніх родин і сімей загиблих.
«Перед тим, як почати втілювати цей задум, ми обмірковували різні варіанти: земля від держави, приміщення в санаторії… Але ця тяганина може тривати років зо п’ять – у нас немає стільки часу – каже Рожнов. – Коли бачиш, як гинуть твої побратими, збираєш рештки тіл на полі бою… Хлопцям треба допомога вже і зараз».
На ділянці площею 67 соток облаштують простір, де воїни отримають психологічну підтримку, зможуть відновити здоров’я, розслабитися арт-терапією і прокачати бізнес-навички, знайдуть спокій і нові цілі у житті.
Планують, що щороку близько 300 бійців проходитимуть такий курс реабілітації. При чому до кожного буде індивідуальний підхід – комусь треба кілька тижнів, а комусь – місяць-два.
Тепер на черзі проєктні роботи, оформлення технічної документації і будівництво самого простору. У Центрі облаштують їдальню, кухню, спортивну залу, конференц-залу, майстерні, вестибюль, кімнати відпочинку і кімнати для занять арт-терапією.
Важливо, що ця земельна ділянка розташована в мальовничому місці біля гір, а головне – на окраїні села.
«Чому це важливо? Бо для ефективної реабілітації ветеранів потрібна сепарація від соціальної метушні, – пояснює Володимир. – Щоб поруч не було магазинів, кафе, автотрафіку, людей, яким буде цікаво «скількох ти там убив?».
Команда «Франківського Опору» має величезний досвід реабілітації військових. З 2015 року через їхні «руки і серця» пройшло більше пів тисячі воїнів. Але всі ті заїзди проводили в орендованих осередках. А це дорого і не зручно.
Сотні бійців мають неймовірні враження від методик, які впроваджувала під час реабілітаційних заїздів команда «Франківського Опору». Мало того, Рожнов каже, що вояки, які проходили в них реабілітацію, вже телефонують з пропозиціями допомогти в будівництві і облаштуванні Центру. Багато з них також долучилися до збору коштів на земельну ділянку.