З 65-ти питань порядку денного сесії Бурштинської міської ради, що відбувалася 23 та 27 грудня, пріоритетним було питання про міський бюджет на 2017 рік. Його затвердили доволі швидко та без довгих суперечок чи дискусій, незважаючи на те, що більшість депутатів дізналися показники бюджету безпосередньо перед засіданням. На сайті міськради у проекті рішення не було жодної цифри, а лише типова форма проекту.
Начальник фінансового відділу Ольга Петровська попросила депутатів з розумінням поставитися до проекту бюджету і прийняти правильне рішення. Так, обсяг фінансового ресурсу міської ради у 2017 році становитиме 116 млн. 708 тис. 700 грн. Зокрема, власні надходження – 54 млн. 123 грн. Видатки міського бюджету становитимуть також 116 млн. 708 тис. 700 грн., а оборотний касовий залишок бюджетних коштів міського бюджету – 15 тис. грн. Резервний фонд затвердили у розмірі 100 тис. грн. Нагадаємо, що минулого року міський бюджет Бурштина становив близько 74 млн. грн., з яких тільки 36 млн. – це власні кошти.
«Найбільшим джерелом надходжень до міського бюджету є податок на доходи фізичних осіб від Бурштинської ТЕС. Планований обсяг податку в 2017 році становить 44 млн. 155 тис. 900 грн.», – наголосила Петровська.
Згідно з проектом рішення про міський бюджет, головні розпорядники коштів повинні забезпечити в першочерговому порядку оплату праці працівників бюджетних установ, проведення розрахунків за продукти харчування, придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів, за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які надаються бюджетним установам.
Крім того, у бюджеті передбачені пільги учасникам бойових дій ОУН-УПА, інвалідам з вадами зору І-ІІ групи, дітям-інвалідам з вадами зору – 50-відсоткова знижка плати за користуванням житлом, комунальними послугами, телефоном. Також є пільги на житлово-комунальні послуги реабілітованим, учасникам АТО та почесним громадянам міста. Передбачили в міському бюджеті й кошти на реалізацію місцевих (регіональних) програм у сумі 2 млн. 360 тис. грн.
Голова бюджетної комісії Володимир Рик зазначив, що, на жаль, по захищених статтях залишилася недостача, тому розпорядники коштів трохи скоротили свої витрати. «По медицині недофінансування може складати до 3 мільйонів, по освіті – до 3 мільйонів, а по культурі – здається, до півмільйона. Якщо будуть якісь залишки, субвенції, то ми будемо, як і минулого року, розподіляти їх на захищені статті», – додав він.
Міський голова Роксолана Джура повідомила, що цього року, як і минулого, також заклали заробітні плати для бюджетників на 12 місяців. Державний бюджет, який знову прийняли вночі, вона назвала вбивчим та олігархічним. «Дуже велика відповідальність при формуванні бюджетів лягає на очільників міст, сіл і депутатських корпусів. Бо ми у своїх бюджетах повинні побачити людину, якої не побачила Верховна Рада. Бюджет 2017 року буде бюджетом на виживання», – заявила вона.
Опісля Джура звернулася до мешканців Бурштина та села Вигівки, яке належить до Бурштинської міськради: «Шановні громадяни, критикуйте нас! Може бути таке, що не так буде сміття вивозитися, лампа не так світитися, але ми стараємося виживати в тих непростих умовах, в які нас сьогодні поставили клани олігархів». За її словами, цього року великим навантаженням на міський бюджет стало підняття заробітних плат до 3200 грн., комунальні послуги в навчальних і медичних закладах, харчування в школах для дітей пільгових категорій та учнів 1-4 класів.
Відтак депутати проголосували за міський бюджет на 2017 рік. Однак під час звіту голови бюджетної комісії Володимира Рика депутат Леонора Івасюк обурилась, чому проекту рішення про міський бюджет не було на сайті міської ради. «Жодної цифри містяни не знали, а нам його роздали за 15 хвилин до початку сесії. Це правомірно?» – запитала вона.
Секретар міської ради Богдан Рибчук відповів, що останні засідання робочої групи та бюджетної комісії відбулися в неділю, 18 грудня, а на погоджувальній раді 21 грудня ще «добивали» ті цифри, щодо яких були питання. «Ви можете мене звинуватити… Так, я, можливо, допустив помилку, що взагалі допускав бюджет без нічого на реєстрацію. Але в мене не було іншого виходу. Якщо б я його не зареєстрував, то ви би казали, чому немає проекту рішення за 20 днів до сесії на сайті», – пояснив Рибчук.
Наталя ДЕРКЕВИЧ
Про бюджет Бурштина у минулому році читайте в публікації Бурштин: бюджет для спартанців?