Сьогодні, 23 червня, відбулося засідання постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань екології та раціонального природокористування. Розглянули екологічну ситуацію на території м. Бурштина та Галицького району Івано-Франківської області.
Міський голова Бурштина Роксолана Джура, котра була присутня на засідання обласної комісії, повідомила, що підтримує стратегію побудови спільної дорожньої карти з підприємством, яке свого часу будувалося разом з Бурштином.
«До 2012 року мало хто говорив за гроші, які вкладалися в місто. За 1,5 року, відколи я на посаді, Бурштинською ТЕС вкладено 3 млн. грн. у соціальний розвиток, крім того, є і екологічний податок, який сьогодні отримує місто. Бурштин розвивається разом з Бурштинською ТЕС, бо ми стратегічні партнери», – підсумувала Роксолана Джура.
Про екологічні проекти, що реалізовуються на Бурштинській ТЕС упродовж шести років розповіла депутатам та громадським активістам керівник департаменту з екологічної безпеки ДТЕК Енерго Ірина Вербіцька.
«Ми усвідомлюємо свою відповідальність за безпеку нашого виробництва, тому ДТЕК інвестує значні кошти у зменшення рівня викидів в атмосферу, мінімізацію негативного впливу на середовище. Ми не тільки впроваджуємо нові підходи, які відповідають найбільш суворим міжнародним стандартам, а й створюємо ефективну систему моніторингу впливу на навколишнє середовище, залучаємо персонал в природоохоронну діяльність, розвиваємо екологічну культуру», – говорить керівник департаменту з екологічної безпеки ДТЕК Енерго Ірина Вербіцька. ДТЕК Бурштинська ТЕС працює виключно в правовому полі, здійснює все більше проектів, спрямованих на поліпшення екологічної ситуації в районі її розміщення та регіоні в цілому», – повідомила Ірина Вербіцька.
Усі підприємства ДТЕК сертифіковані відповідно до міжнародних стандартів, має усі необхідні сертифікати, пояснює фахівець. Задля охорони атмосферного повітря після встановлення нових електрофільтрів на блоці №7 та блоці №5 викиди твердих частинок в атмосферне повітря зменшились на кожному енергоблоці в 22-24 рази. В цьому році ДТЕК інвестує 71 млн грн на заміну електрофільтрів блоку №10, який знаходиться в реконструкції.
Голова комісії Андрій Левкович зауважив, що приватизація об’єкта відбулася у 2012 році, тож поцікавився – скільки проектів по реконструкції та зменшенню викидів було реалізовано з того часу. Представник ДТЕК відповіла, що реалізовано 16 проектів на загальну суму 292 млн. грн. За цей час сплачено понад один мільярд гривень екологічного податку, на підприємстві нині працює 1800 чоловік.
Головний інженер Бурштинської ТЕС Богдан Гетьман зауважив, середня зарплата на підприємстві на сьогодні 10 700 грн., що вдвічі більше від середньої зарплати по регіону. Присутня на засіданні екокомісії представник податкової інспекції Івано-Франківської області зазначила , що Бурштинська ТЕС вчасно сплачує усі податки і немає заборгованостей.