Бурштинська ТЕС ПАТ «ДТЕК Західенерго» в 2016 році скоротила викиди на 15% в порівнянні з 2015 роком. Про це йдеться в офіційному звіті, який на прес-конференції у вівторок оприлюднив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. За даними відомства, Бурштинська ТЕС скоротила викиди забруднюючих речовин в повітря в 2016 році до 168,5 тис. тон з майже 198 тис. тон в 2015 році.
За даними відомства, в цілому 12 з 33 найбільших підприємств зменшили шкідливі викиди в атмосферу за підсумками 2016 року порівняно з 2015 роком, з них 5 підприємств входять до групи ДТЕК.
Зокрема, скоротили викиди ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг», Бурштинська ТЕС ПАТ «ДТЕК Західенерго», ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля», Запорізька ТЕС ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго», ПАТ «Дніпровський меткомбінат», Луганська ТЕС ТОВ «ДТЕК Східенерго», Ладижинська ТЕС ПАТ «ДТЕК Західенерго», Зміївська ТЕС ПАТ «Центренерго», Зуївська ТЕС, ПАТ «Запорізький меткомбінат Запоріжсталь», ТОВ «МЗ Дніпросталь», ПАТ «Черкаське хімволокно».
«Абсолютні показники за рівнем шкідливих відходів зменшуються, знижується загальне навантаження промисловості, і це пов’язано зі зменшенням частки цієї промисловості, плюс модернізація виробництв», – зазначив Остап Семерак.
Як повідомлялося раніше, Бурштинська ТЕС з 2012 року виділила 292 млн грн на проекти, спрямовані на поліпшення екологічної ситуації в Івано-Франківській області. 80 млн грн із загального обсягу інвестовано в проекти 2017 року.
У компанії ДТЕК раніше відзначали, що після установки на Бурштинській ТЕЦ нових електрофільтрів на блоці №7 (Alstom, Франція) і блоці №5 (RAFAKO-SA, Польща) викиди твердих частинок в атмосферу зменшилися до 23-37 мг / м3, що відповідає українським і європейським стандартам. В результаті концентрація твердих частинок в газах ТЕС на кожному енергоблоці зменшилася в 22-24 рази.
У 2017 році ДТЕК планує інвестувати 71 млн грн на заміну електрофільтрів блоку №10, який знаходиться в реконструкції (відбудеться зменшення залишкової запиленості в 7 разів).
Бурштинська ТЕС починаючи з 2012 року, з часу приватизації, оплатила податків на суму 1,16 млрд грн. До бюджетів Івано-Франківської області і Галицького району надходить до 80% цієї суми.