Бути вірним народу України, захищати її суверенітет: Прикарпаття відвідали офіцери-прикордонники

  • Упродовж тижня офіцери Державної прикордонної служби України відвідали загальноосвітні навчальні заклади Прикарпаття.

    Прикордонники зустрілися з учнями випускних класів ліцеїв Івано-Франківська, побували у Прикарпатському військово-спортивному ліцеї, що на Надвірнянщині.

    «На Прикарпатті ми з метою популяризації нашого навчального закладу – Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, – розповідає старший викладач навчального закладу, підполковник Андрій Федик. – Академія – це сучасний провідний вищий військовий навчальний заклад, єдиний на теренах України, який здійснює підготовку офіцерів нової формації, справжніх патріотів Батьківщини, з високим рівнем професійної компетенції.

    Ми пропонуємо навчання за державним замовленням, хлопцям і дівчатам за цікавими та актуальними спеціальностями: безпека державного кордону, філологія, психологія, електронні комунікації та радіотехніка, правоохоронна діяльність.

    В академії потужна навчально-матеріальна база, комфортні соціально-побутові умови, висококваліфіковані викладачі забезпечують курсантів знаннями та навичками за сучасними програмами, затребуваними часом».

    З часу заснування, а це 1992 рік, академією підготовлено більше ніж 11 тисяч висококваліфікованих офіцерів-прикордонників.

    У Прикарпатському військово-спортивному ліцеї прикордонники розповіли про особливості роботи на кордоні, ознайомили ліцеїстів з кінологією.

    «Наша ділянка відповідальності це 404 км на державному кордоні з Румунією та Молдовою. Це пункти пропуску, «зелений коридор», гірські ділянки. Робота прикордонника неможлива без допомоги собаки. Тому кінологія – невід’ємна професія в прикордонній службі, – розповідає Віталій Гіжовський, начальник кінологічної служби 31-го прикордонного загону. – Виховання чотирилапого схоже до навчання людини у школі, де поступово, крок за кроком вивчається щось нове.

    Службові собаки стали незамінними помічниками для прикордонників, вони допомагають виконувати різноманітні завдання: від розмінування до пошуку наркотичних речовин. Переважно у прикордонників на службі німецькі та бельгійські вівчарки, а також спанієлі та лабрадори. Загалом до служби залучають 40 різних порід».

    Андрій Федик зазначає, що випускник Національної академії Державної прикордонної служби України отримує кваліфікацію – офіцер тактичного рівня Державної прикордонної служби України, ступінь бакалавра за відповідною спеціальністю, присвоюється первинне військове звання офіцерського складу – лейтенант, та призначається на первинні посади осіб офіцерського складу.

    До Національної академії на навчання приймаються громадяни України віком від 17 до 30 років (у тому числі і ті, яким виповнюється 17 років у рік вступу), які здобули повну загальну середню освіту.

    До теми: Прикарпатець намагався завезти незадеклароване медобладнання на 140 тисяч гривень

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!