Чому Джобс не дозволяв дітям користуватися iPad

  • Побудувавши одну з найвпливовіших IT-компаній світу, Стів Джобс суворо обмежував час, який його діти проводили за ґаджетами.

    Успіх винаходів компанії Apple зробив його ім’я ознакою епохи, а його самого – мільйонером. Однак, витративши життя на створення технологічної імперії, програміст був доволі консервативним у вихованні дітей. Повідомляє life.pravda.

    Журналіст New York Times Нік Білтон згадує розмову з Джобсом, яка відбулася після запуску першого iPad.

    Запитавши у Джобса, чи подобається його дітям новий прилад, Білтон почув таку відповідь: “Вони не користувалися Айпадом. Ми обмежуємо кількість технологій, які наші діти можуть використовувати вдома”.

    Волтер Ісааксон, автор біографії Джобса, яка стала сценарієм номінованого на “Оскар” фільму з Майклом Фассбендером, розповідає: “Щовечора Стів призначав своїм домашнім зустріч за довгим столом у кухні, і вони разом вечеряли, обговорювали книжки, історію та безліч цікавих речей”.

    “І ніхто ніколи не викладав на стіл iPad чи комп’ютер. Схоже на те, що його діти не були фанатами ґаджетів”, – додає біограф.

    0_Steve_Jobs

    24 лютого Стіву Джобсу виповнився б 61 рік.

    Цікаво, що такої самої думки дотримуються колеги Джобса – впливові люди у світі технологій.

    Головний редактор журналу Wired та співзасновник компанії-виробника дронів 3D Robotics Кріс Андерсон розповідає, що його діти дорікають йому і дружині за надмірну занепокоєність технологіями у домі в той час, коли їхнім друзям ніхто не встановлює жорсткі правила.

    “Це тому, що ми бачимо загрозу від технологій першими. Я відчуваю її на своєму прикладі і не хочу, щоби те саме трапилося з моїми дітьми”, – розповів він журналістові New York Times.

    Еван Вільямс – винахідник Twitter, разом із дружиною казали, що замість Айпада у їхніх хлопців є сотні книжок, які вони можуть читати в будь-який час.

    Що кажуть дослідження?

    Дослідження фундації Kaiser Family наводить такі цифри: у середньому діти до семи років проводять за екраном 7,5 годин на день. Інше глобальне опитування дошкільнят у різних куточках світу з’ясувало, що надворі вони граються лише півтори години на день або усього 12 годин на тиждень.

    Проект PEACH вивчав поведінку і здоров’я понад тисячі дітей віком від 10 до 11 років. Виявилося, що ті з них, хто проводив перед екраном понад дві години на день, були більше схильними до психологічних труднощів. Йдеться про дитячу депресію, тривогу, дефіцит уваги та проблемну поведінку.

    Ті діти, котрі мали більше фізичної активності, мали більше позитивних емоцій і легше вирішували проблеми з однолітками. Тож рух робить дітей не лише фізично, а й емоційно та психологічно здоровішими.

    Назва Айпад має кілька значень. Одне з них – “Айпадді” є терміном, яким назвали спалахи роздратування у дітей, коли у них забирають електронні пристрої. Вісім із десяти опитаних батьків із дітьми віком до 14 років зізналися, що карають таки чином дітлахів, бо ті не можуть обійтися без ґаджетів і відчувають звичку.

    Звісно, ніхто не радить утримувати дітей осторонь від прогресу технологій. Однак варто замислитись, як зробити спілкування дитини з пристроями безпечним.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!