В Україні існує перелік обов’язкових профілактичних щеплень, які прописані в календарі вакцинації.
Про це пише міністерство юстиції України.
Існує перелік профілактичних щеплень, які є обов’язковими і включені до календаря щеплень, про що ми можемо дізнатися зі статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». До обов’язкових відносять профілактичні щеплення проти:
- туберкульозу;
- поліомієліту;
- дифтерії;
- кашлюку;
- правця;
- кору.
І дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, не дозволено відвідувати дитячі заклади.
Існує виключення: у разі якщо профілактичні щеплення дітям проведені з порушенням установлених строків у зв’язку з медичними протипоказаннями, при сприятливій епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.
Висновок: діти, які не отримали профілактичних щеплень не через медичні протипоказання, не мають права відвідувати дитячі колективи.
“Якщо ви вважаєте, що право вашої дитини щодо доступу до дитячого садочку через відмову у проведенні вакцинації порушено, ви звісно має право на звернення до суду з позовною заявою, проте судова практика з цього питання доволі однозначна”, – зазначають у міністерстві.
Найновішим є рішення Верховного Суду від 17 квітня 2019 року у справі № 682/1692/17 про законність недопуску до дитячих закладів без обов’язкових щеплень.
Верховний Суд у своєму рішенні зазначив, що вимога про обов’язкову вакцинацію населення проти особливо небезпечних хвороб з огляду на потребу охорони громадського здоров’я, а також здоров’я зацікавлених осіб, є виправданою.
Тобто в цьому питанні переважає принцип важливості суспільних інтересів над особистими.
У 2016 році жінка звернулась до суду, оскільки її невакциновану дитину не прийняли в дитячий садок.
Вона відмовилась від вакцинації сина через “недовіру до вакцин”. Славутський міський районний суд Хмельницької області задовольнив її позов, але дитячий садок оскаржив таке рішення.
Читайте також: на Прикарпатті учні 5-11 класів та студенти ВНЗ йдуть на двотижневі “канікули” через карантин