Цього року Україні доведеться виконати перед Міжнародним валютним фондом три вимоги: приватизація державних підприємств, пенсійна реформа, продаж с/г земель.
Україна та Міжнародний валютний фонд узгодили проект меморандуму про співпрацю. Україні доведеться виконати давні обіцянки.
Перша – це пенсійна реформа. Вона торкнеться абсолютно всіх громадян. Якщо спочатку МВФ жорстко наполягав на підвищенні, то з часом увійшов у позицію української влади і зрозумів, що без потрясінь та збурення суспільства цю вимогу впровадити неможливо. МВФ зробив крок назад і зупинився на тому, що дефіцит Пенсійного Фонду може бути зменшений за рахунок інших механізмів. Мова про скасування пільг для окремих категорій громадян щодо дострокового виходу на пенсію, збільшення мінімального страхового стажу тощо, інформує VoxConnector.
Друга вимога – це приватизація державних підприємств. На сьогодні на державних підприємствах зосереджені великі корупційні потоки, і люди, які займають посади керівників держкомпаній у першу чергу керуються одним бажанням – відхопити собі такий потік, або потічок. Після приватизації держпідприємств ці можливості зникнуть.
І, третя, надзвичайно важлива для українців вимога Фонду – запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення. На сьогодні більше 30 млн гектарів знаходяться у власності фізичних осіб, і понад десять мільйонів гектарів – у комунальній та державній власності. Вимога МВФ полягає у тому, що Україна повинна у квітні ухвалити закон про продаж сільськогосподарських земель та почати негайно його реалізовувати. Запровадження ринку с/г земель забезпечить притік інвестицій, та дозволить українцям розпоряджатися своїми паями на власний розсуд.
Нагадаємо, Найближчим часом МВФ не виділить Україні $1,3 млрд допомоги