Для багатьох водіїв момент, коли потрібно нову автомобільну резину купити, є надто чутливим. Фінансова ситуація обирати шини всесвітньо відомих брендів позволяє не кожному з них. Виробники це чудово усвідомлюють, і поставляють на ринок безліч моделей з бюджетного сегменту.
Серед водіїв часто розгортаються дискусії, наскільки безпечними можуть бути дешеві скати. Варто розуміти, що багато залежить від самих шоферів – стиль водіння, в яких умовах їздять і зберігають покришки в період міжсезоння. Саме ці нюанси впливають на їздові властивості і термін ефективної служби резини.
На українському ринку бюджетні шини купити можна не гірші по якості, ніж більш дорогі моделі. Їх виробляють різні компанії, і навіть найбільш титуловані бренди мають в своїх каталогах дешевші від решти лінійки.
В яких умовах бюджетні шини будуть корисними
Якщо водій переважно їздить в межах населеного пункту, зовсім не обов’язково купувати дорогі шини 215 60 R16 чи інших типорозмірів. Така резина потрібна для експлуатації на швидкісних магістралях, або якщо часто змінюється під час їзди тип дорожнього покриття. В міських умовах основні переваги дорогих шин просто нівелюються, що робить їхню покупку менш раціональною.
В чому різниця між бюджетними і елітними шинами?
Переважну більшість моделей бюджетного класу поставляють менш популярні бренди від всесвітньо відомих компаній. Багато з цих виробників входять до складу більш потужніших за фінансовими можливостями концернів, являючись їхніми сателітами. Такі шини виготовляються за сучасними технологіями, що підвищує їхню якість, а найбільшу різницю роблять складники гумової суміші.
Менш імениті бренди закуповувати дорогі компоненти великими партіями не мають можливості. Також у підсумкову вартість не закладаються затрати на рекламу, оскільки на фоні гігантів шинної індустрії це будуть зайві витрати.
Як вибирати бюджетні автошини
Якщо водій прийняв рішення купити резину на авто бюджетного класу, одна з основних умов – вона повинна бути новою. Дешеві шини б/у точно не будуть демонструвати свої найкращі якості, і невідомо, на скільки часу їхнього ресурсу вистачить.
Ще одна надважлива деталь – покришки дійсно повинні бути новими. Такими є шини, від моменту виготовлення яких пройшло не більше трьох років. Дата випуску вказується на боковій частині скатів 4-значним числом. Перші дві цифри – це тиждень виготовлення, третя і четверта – рік. Для прикладу, якщо на шинах вибито «1823», це значить, що вони випущені на початку травня 2023 року.
Основні недоліки бюджетних шин
Бюджетна автогума виготовляється з більш дешевої сировини, ніж елітні скати. Через це:
- виділяється більше шумності з-під коліс;
- збільшується гальмівний шлях;
- зменшується зносостійкість;
- більшим є розхід пального.
Окрім цього, варто бути дуже акуратним на дорозі при сильному морозі зимою, і пекельній спеці літом. Свої найкращі властивості бюджетні шини показують при помірному кліматі. В більшості регіонах України саме такі умови.
Під дешеві шини диски купити можна двох типів: литі або сталеві. Перший вид – це витончена зовнішність коліс, зменшена маса ковпаків і широкий вибір по дизайну та кольору. Це ідеальний варіант для їзди в літню пору, хоча заплатити доведеться дорожче.
Купити диски сталевого типу рекомендується для їзди по розбитих дорогах або взимку – вони дешевші по вартості і максимально міцні. Основним мінусом є збільшена маса, що дає додаткове навантаження на автомобільну підвіску і погіршує деякі їздові характеристики.
реклама