Відома франківська блогерка навчить працювати в інстаграмі
Перші свої гроші Мар’яна Гутак заробила в інстаграмі ще у 2015 році. Тоді вона була школяркою і продавала в онлайн-магазині чохли до телефонів. Зараз у неї п’ять таких магазинів, 14 помічників та понад 600 тисяч підписників в інстаграмі. На цьому вона не зупиняється. Але куди далі, якщо ти вже маєш квартиру, машину, добрий бізнес, а тобі лише 21 рік?
Головне – не бути наївним
«Мені як блогеру в дірект приходять сотні повідомлень від людей, які хочуть заробляти онлайн, зокрема це і мами в декреті, і люди з обмеженими можливостями, – розповідає блогерка. – Тож я вирішила зробити курс із професій, які є в інстаграмі. Вони будуть пов’язані не тільки з блогерством, а й з інстаграм-магазинами».
Дівчина добре пам’ятає, як усе починалося. Каже, повірив у неї батько. Він зробив перший вклад у розмірі 1000 грн. А ще возив її на пошту, аби вона робила відправки чохлів.
«Тато мені казав: «Дитино, я в тебе вірю, у тебе все вийде, ти – молодець», – розчулено розповідає Мар’яна Гутак. – Він мене завжди підтримує, і в мене справді все виходить. Знає, що його дитина зможе. І я поки що його не розчарувала і, думаю, не розчарую».
Мар’яна зазначає, її батько є прикладом людини, яка усього досягла сама. Сам із дитячого будинку, не мав батьків, і були часи, коли йому було дуже важко. Він побудував величезну хату, купив кілька машин і забезпечив родину так, що вони собі ні в чому не відмовляли.
«Коли тато мені давав гроші, то казав: «Дитино, я в 10 років не міг собі купити цукерок», – розповідає Мар’яна. – А ще вчив мене, що потрібно бути справедливою, відповідальною, чесною, тоді все вдасться. Головне – не бути наївним, бо таких людей життя не любить».
Все залежить від контенту
Загалом на курсі «Інстапрофесії від Мар’яни Гутак» можна буде освоїти дев’ять спеціальостей: асистент блогера, менеджер з колаборацій, менеджер з продажу, копірайтер, контент-менеджер, сценарист сторіз, майстер з пакування та пошуку змістів, інстафотограф, таргетолог.
«Від контенту залежить все», – переконує Шабінем Гаджиєва, кандидатка юридичних наук, доцентка, таргетологиня, яка з рекламного бюджету 1500 доларів приводить своїх клієнтів до 40-60 тисяч доларів місячного обороту. Як приклад, зазначає, що одну і ту ж сукню можна продати за 700 грн, а можна й за 2500. Багато буде залежати від фото, тексту та акаунта, які продають сукню. Те саме, акцентує, і офлайн.
«Сукні за 100-200 доларів на дешевих китайських вішаках ми не купимо, – пояснює вона, – у нас буде інше сприйняття. Має бути відповідна вивіска, світло, дзеркала, тоді ми його купимо дорожче. Бо у нас буде асоціація, що воно того вартує».
Серед дев’яти професій кожен може обрати собі одну-дві чи п’ять, на яких зупиниться і почне освоювати. Наприклад, таргетолог може заробляти не тільки на таргеті, а й бути фотографом, взяти на себе листування в діректі, викладати сторіс. Так можна заробляти більше.
Завжди на зв’язку
Навчання проходитиме онлайн. Уроки будуть відбуватися щотижня. Вестимуть їх найкращі спікери у своїй галузі з усієї України. Ціна – від 225 доларів. Кожного тижня вивчатимуть нову спеціальність.
Домашні завдання перевірятимуть куратори. А організатори обіцяють адаптувати їх до потреб учнів. Мовляв, якщо треба буде більше кураторів, сервісів чи платформ – все підключать. Бо головне – це дати знання кожному.
«Треба вчитися у людей, які мають результати, – вважає Шабінем. – Я би не пішла вчитися до таргетолога, який не заробляє. У Мар’яни є експертність, і вона знає тему з двох боків – з боку бізнесу (як вести облік, як підібрати товар) і з боку інстаграму (який має бути контент, яким повинен бути спеціаліст, щоб міг продати)».
Курс «Інстапрофесії від Мар’яни Гутак» починається зі вступного мотиваційного модуля Мар’яни. Далі учні вчитимуться дев’ять тижнів із кураторами. Блогерка на зав’язку – щотижня вестиме ефір з питаннями-відповідями. Також будуть такі ж ефіри від спеціалістів.
Приречене на успіх
Мар’яна вірить у свій продукт. І переконує, якщо правильно організувати роботу, долучити професіоналів, то можна всього навчити і показати результат.
«Я не люблю безвідповідальних людей, – підкреслює вона. – І нікого не відпускаю без результату. Розумію, якщо студент прийшов до мене на курс, він в кінці має показати результат».
Блогерка зазначає, що треба й самому бути натхненним і хотіти змінювати своє життя. Від себе вона «дасть копняка», але й учень має бути вмотивованим.
«Все, за що я берусь, приречене на успіх, – переконує Мар’яна Гутак. – У мене вже був один курс з інстаграм-магазинів. Багато студентів за три місяці досягли колосальних результатів: поробили магазини, круто оформили, налаштували роботу і продавали».
Тоді у Мар’яни вчилося 380 осіб. І жоден з її учнів не сказав, що йому щось не подобається.
«Курси можуть бути якісними, якщо на сто відсотків вкладатися в результат, – акцентує вона. – Якщо людина хоче, і ти маєш бажання їй допомогти, то виходить бомба».
Але між новим і старим курсом головною відмінністю є те, що тут не потрібно мати стартовий капітал. Після навчання без жодних вкладень можна отримати результат.
Всі в інстаграм
Мар’яна зізнається, що й сама чекає результату від курсу. Адже найбільш дисциплінованих, відповідальних і талановитих вона залишить працювати у себе. Бо росте її блог, а разом з тим росте потреба у нових працівниках.
Та й колеги-блогери також потребують спеціалістів. І якщо людина буде добрим фахівцем, то блогерка із задоволенням рекомендуватиме її.
До слова, Мар’яна Гутак розповідає, що вже давно перейшла на покупки в інтернеті. Купує там майже все.
«Ми були в Києві, ходили по магазинах, важко було вибрати мені сукню, так я її й не знайшла, – ділиться вона. – В результаті заходжу у свій улюблений магазин і купую там 31-у сукню. Швидко оформили замовлення, наступного дня доставили. Все».
Щоб піти вчитися на курс, підкреслює, треба небагато: сенсорний телефон, знання та креативний підхід. Єдине обмеження – досягнути 18-ліття.
Чи не забагато буде у нас smm-спеціалістів? Шабінем Гаджиєва переконана, що ні, якраз навпаки. Адже у зв’язку із епідемією коронавірусу люди зрозуміли, що якщо їх немає онлайн, то бізнес під загрозою. І ті магазини, які були в інстаграмі, виросли, а хто не був – або закрилися, або сильно постраждали. Так, оскільки бізнес масово йде в інстаграм, то й попит на онлайн-працівників буде рости.
До речі, а ваш бізнес є в інстаграмі?