У Івано-Франківському міському перинатальному центрі вже скоро запрацює облаштоване укриття з операційними та пологовими залами, а також з палатами для породіль та новонароджених.
Тут, за словами директорки закладу Марії Бойко, під час повітряної тривоги зможуть сховатися усі пацієнти перинатального центру, а також персонал. А це понад сотню людей. Окрім того, у сховищі облаштували все для проведення термінових операцій та навіть палату для малюків, яким необхідна реанімація після народження.
Про це йдеться на сайті міського голови Руслана Марцінківа.
«Ми маємо на сьогодні розгорнуті повністю дієвий пологовий зал, де можна приймати пологи в однієї жінки, та може готуватися до пологів друга жінка. Там, де є пологове ліжко, є все необхідне для дитини – сповивальний столик і все, щоби прийняти дитину і обігріти. Де є розгорнута, абсолютно функціонуюча, з усім необхідним, з підведеним киснем операційна зала, де можна проводити акушерські операції і гінекологічні, якщо в цьому буде потреба. Так само буде підведений кисень і буде місце для дитини, спеціальний кувезик, щоби зберігати тепловий ланцюжок і надавати в повному обсязі ті послуги дитині, які ми маємо надати», – розповідає директорка Міського клінічного перинатального центру Марія Бойко.
Ремонтні роботи в укритті вже завершують. Тут працюватимуть також мініпральня, стерилізаційна, кімната обробки прибирального інвентаря. Повноцінний пологовий будинок у безпечному сховищі облаштували завдяки підтримці депутатів обласної ради. А на 4-му поверсі у відділенні реанімації для породіль відкрили дві палати для жінок з ускладненнями після пологів. Приміщення оснащені апаратом ШВЛ, монітором пацієнта, киснем, портативним дефібрилятором, ЕКГ-апаратом.
«Завжди є те, що іде не за планом. Буває, жінки народжують не за планом. Бувають операції, ускладнення під час операції, бувають просто ускладнення у жінок і вони потребують інтенсивної терапії. Ці дві палати призначені для тяжких післяпологових і пологових жінок. Після операції, жінки після кровотеч, після шоку. Це реанімаційний зал. Тут має бути обладнання для забезпечення дихальних шляхів. Якщо вона не може самостійно дихати, за неї працює цей апарат експертного класу, дефібрилятор-монітор, спринцеві насоси, відсмоктувачі, тобто весь спектр необхідного обладнання тут є», – говорить завідувач відділення інтенсивної терапії КНП «Міський перинатальний центр» Андрій Негребецький.
До теми: Майже рік шукали сім’ю: у Калуші всиновили хлопчика, якого мати залишила у пологовому будинку