Але не всі країни світу хочуть відправляти свої війська до України.
Європейські країни продовжують обговорювати можливе застосування миротворчих сил в Україні у разі припинення вогню чи підписання мирної угоди.
Про це повідомляє Reuters, посилаючись на високопоставлене джерело у Євросоюзі, пише Слово і Діло.
Переговори, проведені президентом Франції Еммануелем Макроном, хоч і перебувають на ранній стадії, але вже виявили розбіжності щодо можливих цілей та мандату такої місії.
Так, деякі європейські лідери не хочуть справляти враження, що зараз настав час для переговорів і що Путін зможе зберегти свої територіальні досягнення.
Інші ж не хочуть відправляти свої війська до України, оскільки це збільшить ризик прямої конфронтації з Росією та розтягне ресурси країн ЄС.
Разом з тим, така ідея все одно активно обговорюється в Євросоюзі. Так, за даними журналістів, наразі йдеться про можливе розміщення на території України до 100 тисяч європейських військовослужбовців.
Контингент може бути сформований, якщо деякі європейські країни скоротять інші місії, як-от миротворчі операції на Балканах. Також обговорюється те, під чиєю егідою – ООН чи ЄС – мають знаходитися ці війська.
Європейцям також, швидше за все, доведеться переконати Сполучені Штати підтримати цю місію – якщо не прямою участю, то хоч би за допомогою розвідки та іншої оперативної допомоги.