Для потенційних об`єднаних громад Надвірнянщини сформували стратегічний план

  • Сьогодні, 25 листопада в приміщенні готелю «Станіславів» відбулась прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА та ГО «Подільська агенція регіонального розвитку». На зустрічі було презентовано результати проекту «Стратегія об’єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації)».

    Проект полягає в тому, щоб визначити перспективи розвитку потенційних об’єднаних громад (Делятинської, Надвірнянської та Ланчинської) і стратегічні напрямки розвитку цих громад,розповідає Іван Маруняк, координатор Представництва Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області.

    Для території Надвірнянського району організатори сформували план економічної спроможності (Стратегічного плану) та інструменти управління громадою (Статут) активом об’єднаних громад та експертним середовищем цих громад.

    “Є велика кількість проблем, яку вирішити поодинці не можна, тому потрібно робити кроки на зустріч одне одного. Ми не намагалися скерувати громади. першим кроком було їх почути”, розповідає Вадим Жигадло, програмний директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку».

     

    Підтримка проекту «Стратегія об’єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації)» громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку» (м. Вінниця) в партнерстві з Представництвом Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом.

  • В рамках проекту організували поїздки в Старобогородчани та Печеніжин в об’єднані громади, аби показати, як там діє комунальна сфера, фінансова сфера, наголосити на усіх перевагах створення об`єднаних громад.

    Організатори розповідають, що метою було не змусити жителей Надвірнянщини створювати спільні громади. Хотіли показати,яке спільне майбутнє може у них бути”, ділиться Іван Маруняк.

    Передані стратегічні плани на Надвірнянщині можуть реалізовувати або у форматі співробітництва або вже працювати за цим планом після об’єднання.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!