До Дня перемоги російський хор виступив у Генасамблеї ООН з радянськими піснями

  • “Смуглянка”, “Журавлі”, “Нам нужна одна победа”, “День Победы”, “Калинка” та “Катюша” стали основними композиціями, виконаними під час заходу.

    Російський “Хор Турецького” та жіночий ансамбль Soprano виступили в Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку, виконуючи радянські пісні на честь Дня перемоги. Про це музиканти розповіли у соцмережах хору, передає Суспільне Культура.

    Репетиція хору відбулася перед концертом, який присвятили Дню перемоги. 

    Перед концертом слово взяв представник Росії в ООН Василь Небензя. Він заявив, що “Радянський Союз зробив вирішальний внесок у перемогу над гітлерівською Німеччиною” і нагадав, що саме вона стала основою для створення ООН. Він також зазначив, що Москва “не принижує внесок союзників” та “пам’ятає кожного”.

    Позиція щодо російсько-української війни

    Засновник “Хору Турецького” Михайло Турецький неодноразово висловлював підтримку російському вторгненню в Україну, називаючи цю війну “битвою англосаксів зі слов’янами”. Колектив виступав перед російськими військовими та на окупованих територіях, але не потрапив до санкційних списків і продовжує виступати за кордоном.

    Олексій Александров, Павло Бердников, Олег Бляхорчук, Костянтин Кабанов і Михайло Кузнєцов, учасники “Хору Турецького” потрапили до “чорного списку” через активну участь у пропагандистських заходах, що проходили в окупованому Криму. Їхня діяльність була пов’язана з порушенням державного кордону України, запереченням російської агресії та підтримкою пропагандистських ініціатив, що стосувалися анексії Криму.

    Усі ці особи також потрапили до бази даних “Миротворець” ще у 2021 році за “свідоме порушення державного кордону України” та пропаганду проросійської позиції. Позиція цих учасників хору є відомою через їхні виступи на території окупованого Криму, а також підтримку політичних ідей, що суперечать українському суверенітету.

    Про гурт

    “Хор Турецького” — це російський музичний колектив, заснований Михайлом Турецьким у 1990 році. Спочатку колектив спеціалізувався на виконанні єврейської літургійної музики. Однак згодом розширив свій репертуар, додавши оперні арії, народні пісні, шлягери та популярні композиції з різних епох і культур. Колектив здобув популярність завдяки концепції живих голосів і виконанню пісень без фонограми, часто акапельно.

    Нагадаємо, нещодавно на кордоні Естонії чоловіка оштрафували на 800 євро за кепку з серпом і молотом

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!