Нагадаємо, відповідно до статті 269 Податкового кодексу України платниками земельного податку є власники земельних ділянок та землекористувачі.
Юридичні особи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік.
Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.
Фізичні особи мають сплатити суму цього податку протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Термін вручення повідомлень-рішень фізичним особам до 1 липня поточного року.
Ставки земельного податку визначаються рішенням органів місцевого самоврядування, які оприлюднюються до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування ставок податків та пільг. Копія прийнятого рішення надсилається у десятиденний строк з дня оприлюднення до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники податку. Граничним терміном надання копії рішення щодо ставок земельного податку є 25 грудня, що передує звітному.
При цьому необхідно звернути увагу, що за відсутності рішення місцевої ради, плата за землю справляється із застосуванням ставок, що діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю.
Нагадаємо, Чи законний податок на великий будинок: думка суду.