Довідка про несудимість: чому вона потрібна за кордоном

  • У зв’язку із складною ситуацією в країні величезна кількість людей була змушена покинути Україну та шукати допомоги й прихистку за кордоном. 

    За даними Управління Верховного комісара ООН з питань біженців, на середину лютого 2024 року за кордонами України перебувало 6,479 млн. біженців. Середній вік людей, які виїхали з України, становить 44 роки. Серед всієї кількості українців, що виїхали, більше трьох мільйонів становлять особи працездатного віку. 

    Чим довше триває війна, тим меншими стають розміри допомоги українським біженцям, тому все більше людей шукають можливість легально працювати. 

    Для працевлаштування за кордоном для громадян України необхідно мати довідку про несудимість, завірену апостилем. Апостиль — це спеціальний штамп, який надає документу юридичної сили за кордоном, в країнах-учасницях гаазької конвенції. 

    Довідка про несудимість — це офіційний документ, який є підтвердженням відсутності судимості у людини, яка її подає. Даний документ необхідний для:

    • працевлаштування за кордоном;
    • подача документів на візу;
    • отримання громадянства іншої країни;
    • оформлення опікунства;
    • здобуття освіти у вищих навчальних закладах. 

    При цьому ключове значення має те, що за кордоном навіть оригінал документа не має юридичної сили. Проставляти апостиль обов’язково, адже він засвідчує справжність документа і дозволяє використовувати його в інших державах. 

    Щоб зрозуміти де поставити апостиль на довідку про несудимість, слід розібратися, які саме відомства мають право ставити апостиль на документи. Це такі установи:

    • Міністерство освіти і науки України. Чиновники цього відомства ставлять штамп на документи про освіту, підвищення кваліфікації, дипломи і так далі;
    • Міністерство юстиції України. Займається документами, виданими РАГСом, а також усіма нотаріальними документами;
    • До Міністерства закордонних справ України звертаються за апостилюванням медичних довідок, довідок про місце проживання чи прописку та довідок про несудимість. 

    Таким чином, саме МЗС України є органом, де можна поставити апостиль на довідку про несудимість. Ця довідка має довший строк дії ніж звичайна довідка в Україні. Тому слід перевіряти строки дії, щоб документ був дійсним на момент подання в закордонні органи чи компанії, щоб довести, що на даний час ви не є у розшуку і не маєте умовних термінів. Деякі країни вимагають подвійний апостиль або переклад з консульською легалізацією. 

  • Громадянин може самостійно отримати довідку про несудимість в Міністерстві внутрішніх справ України і після цього подати її у МЗС України для проставлення штампу апостиля. Також можна звернутися до професіоналів з багаторічним досвідом роботи з відповідними документами, таких як apostileonline.com.ua. Фахівці проконсультують вас щодо особливостей апостилю у потрібній саме вам країні та пакету документів, який необхідний саме у вашому, конкретному випадку. Допоможуть отримати довідку про несудимість, з подальшим проставленням апостиля швидко та без помилок. Для отримання інформації ви можете звернутися до “Апостиль онлайн” дистанційно або відвідати офіс компанії у Києві. 

     

     

     

    Реклама

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!