Запах бензину, скажений рев моторів і сотні, а то й тисячі зірваних голосів – у невеликій Коломиї 19 та 20 серпня проходив шалений фестиваль авто-, мото-, авіатехніки “Drive for life fest”.
По адреналін та емоції
Вже п’ятий рік поспіль на Коломийщині проводять фестиваль справжнього драйву. Організатори взяли за мету популяризувати автотранспорт і малу авіацію, створити щось масштабне й унікальне, показати всім, що Коломия може проводити великі дійства. І, очевидно, їм це вдається, адже з кожним роком фестиваль розвивається і притягує все більше драйвових людей.
У наметовому містечку гості охоче розповіли, що приїхали сюди за відпочинком, адреналіном та емоціями. І не розчарувались, адже все обіцяне отримали.
«Ми з друзями тут третій раз, і нам все подобається. Цього року стало навіть краще. Набагато більша сцена, більше гуртів виступає (не по п’ять щодня, а по сім), та й організація краща. Хоча мені здається, що людей трохи менше. Минулого року саме наметове містечко було велике. А щодо самого фестивалю, то найбільше чекаю на бої машин. Організаторам респект за таке», – розповідає Володимир, гітарист гурту «Брати Станіслава».
Правда, є і не всім задоволені. Так, подруги Віта і Марія кажуть, що ввечері все круто, а от вдень програма фестивалю трохи нудна: «Скучнувато зараз. Напевне, треба вночі «двіжувати», а вдень спати».
Ціна екстриму
Одними з головних атракціонів фестивалю можна впевнено назвати польоти на літаку та стрибки з парашутом. Дехто вперше, а дехто і вчетверте вирішив скористатись унікальною можливістю побачити Коломию з висоти пташиного польоту.
Юний Олександр розповідає, що це не був його перший політ на літаку, але йому сподобалось, хоч пілоти й виконували значно легші трюки. «Ми тільки приїхали на фестиваль і одразу вирішили політати. В загальному, мені подобається. Тим більше, що тут політ коштує в рази дешевше», – додає він.
Тепер про ціни. Стрибок з парашутом коштував від 750 грн., оглядові польоти на малих літаках – від 500 грн., а на літаку АН-2 та авіаційному тренажері СУ-26 – від 300.
До речі, один із гостей фестивалю отримав від сина подарунок у вигляді польоту на літаку. «Це все мені нагадало молодість. Я колись служив у авіації, тому звик до цих емоцій. Та все одно це класно! У мене якраз сьогодні день народження, тому син вирішив так приємно мене здивувати», – розповів чоловік.
Такий же подарунок від подруги отримала пані Оля. «Я літаю перший раз і не можу передати свої емоції. Я все ще не відійшла. Це так прекрасно! Побачити Коломию з висоти пташиного польоту – супер! І це все завдяки моїй подружці. Це вона мені зробила подарунок напередодні мого дня народження», – ділиться емоціями жінка.
Красуні з минулого століття
Ще одне захопливе видовище, на яке зійшлись мало не всі гості фестивалю, – бої машин. Автореслінг мало практикується в Україні, тому надії на справжнє шоу не залишили нікого байдужим. Ще з самого початку, коли тільки приїхали машини-учасники, люди захоплено оглядали їх. Де ж ще можна побачити так прекрасно оздоблений брухт, тобто бойових красунь з минулого століття?
Справжнє поле для бою, запах бензину, звуки ударів та крики фанів «Бий її!» – ось що вас чекає на автореслінгу. Коли на твоїх очах ламається та гнеться залізо, ти відчуваєш драйв і адреналін. Саме те, чого й очікував і за чим прийшов на фестиваль. «Супер! Кльово! Мало! Хочу ще!» – можна було почути звідусіль після гонки.
До речі, навіть тут вас очікують сюрпризи. Коли одна з поламаних машин, яку буквально руками витягли з поля бою, на швидкості заїжджає назад, змушує глядачів пищати від щастя. Живі є – бій продовжується!
«Це драйв, просто драйв. Я вперше беру участь у подібному і не пожалів. Та це взагалі була моя мрія, і вона здійснилась. Свій ВАЗ-2101 я спеціально купив для змагання і за допомогою організаторів привів до ладу. Як бачите, вийшло круто. Я хотів перемогти, і я це зробив», – розповів журналістам переможець автореслінгу Володимир Табахарнюк.
Втім не одними боями заманювала до себе Коломия. Упродовж двох днів у місті та на летовищі проходили різноманітні змагання і виставки. Зокрема, неможливо було не звернути увагу на виставку раритетних і спортивних автомобілів.
Володимир Рупарук розповідає про свій унікальний автомобіль, який є учасником бойових дій Другої світової війни: «Ця машина створена під час війни, і відтоді вона не реставрувалась. Справжній ветеран, якому вже 74 роки. З 2006 року ця машина у мене. Було дуже важко знайти її тоді, довелось все робити через десяті руки. Та у мене душа лежить до ретротехніки, це все-таки історія. Як бачите, це є «Форд», 26-го року. У радянські роки ця модель випускалась тільки з 1943 по 1953 роки. До речі, колишнім власником машини був військовий. Йому її подарував командир частини за заслуги перед державою».
«Ти не вимикай фари, поки дим з коліс валить»
Особливо цьогоріч радували публіку вечірні концерти. Два дні поспіль глядачів розважали одні з найкращих гуртів України. Справжній український рок не втихав понад сім годин щоденно. Можна було відкрити для себе і декілька молодих перспективних груп та навіть поспілкуватись з іноземними музикантами.
У Коломию завітала італійська рок-група «Le Basour», яка викликала шалені оплески. Також публіку запалював креативний тернопільський гурт «Медовий полин». А родзинкою першого вечора стали представники України на Євробаченні-2017 O.Torvald та всім добре відомий «ТНМК». І нічого дивного немає у тому, що глядачі нікого відпускати зі сцени не хотіли.
Наступний концертний вечір навіть перевершив попередній. Виступали відомі «5 Vymir», «Без обмежень», «Мотор’ролла». А завершили свято рок-музики невгамовні «Антитіла», які «підірвали» коломийське летовище. До речі, саме їхня пісня «Фари» є гімном фестивалю.
P.S. Два дні на фестивалі «Drive for life» пройшли швидко, тому хочеться сказати, що цього мало. Люди бажали продовження драйвового свята. Адже Коломия довела, що може влаштувати щось круте і незабутнє. І, можливо, таким темпом саме цей фестиваль буде згодом стояти на рівні популярних «Файного міста» і «ZaxidFest».
Людмила ОЛЕНЮК