Це вже четверте успішне оперування TAVI у медзакладі.
Двом прикарпаткам віком 70+ замінили серцевий клапан за найсучаснішою технологією TAVI без жодного розрізу грудної клітки. Це пацієнтки, для яких операції на відкритому серці були б надзвичайно високим ризиком, повідомляє пресслужба Центральної міської клінічної лікарня Івано-Франківської міської ради.
Імплантацію транскатетерного аортального клапана медики здійснили через невеликий розріз (3 см) на правому стегні, без жодних розрізів на грудній клітці та на працюючому серці – без зупинки кровообігу.
«Кожна з пацієнток має великий перелік додаткових захворювань, що значно підвищують ризик операції чи ускладнюють реабілітацію після неї. Наприклад, одна з пацієнток має бронхіальну астму, тому тривале використання апарату штучної вентиляції легень могло б бути для неї ризикованим. Інша – до цього мала декілька переломів хребта і могла мати ускладнене загоєння післяопераційної рани та великі труднощі в реабілітації», – пояснює серцево-судинний хірург Світлана Сарапук.
У стислому вигляді транскатетерний клапан, який імплантують, є досить компактний, щоб пройти по судинах до серця і потрапити в те місце, куди його потрібно встановити. Там він розширюється до потрібного розміру і починає виконувати функції, на які вже не здатен рідний клапан.
«Такі сучасні технології операцій доводять, що вада аортального клапана – не вирок! Ще одна із переваг проведення TAVI – малотравматичність і, відповідно, короткий період реабілітації та перебування пацієнта у медзакладі. Наші пацієнтки зараз почувають себе добре та потрохи готуються до виписки», – додають у медзакладі.
До теми: В Івано-Франківській обласній лікарні можна безоплатно замінити суглоби