Викладачі Голинської школи мистецтв вже спробували відтворити мелодію щедрівки на дзвонах, які виготовлені із гільз війни.
“Таке враження, що я вже його колись робив. Все складалося дуже легко і просто. Без будь-яких креслень і макетів”, – підкреслює майстер.
Коли вимикали електроенергію, процес не зупинявся. У поміч ставали старовинні речі, які зберігаються у майстра: ковальський міх, знайдений у повстанському схроні на Львівщині, наковальні ще козацьких часів, давнє точило.
На кожному дзвоні Іван викарбував слова, у яких суть усього задуму: “Дякуємо Богу за Перемогу України”. А прикрашати інструмент будуть дві “вифлеємські зірки”, які рухатимуться та підсвічуватимуться.
Загалом, ковальський витвір досить об’ємний, 3D формату – висота інструменту – 3 м 50 см, ширина та глибина – 2 м 50 см. Вага – до пів тонни.
Благодійну справу майстер розпочав на початку зими. І вже 31 грудня звуки дзвонів стануть супроводом для виконання “Щедрика” дитячим хором у с. Голинь. 14 січня 2023 року о 18:00 на площі Героїв його почують і калушани.
Коли ви востаннє дивилися на небо? А на землю? А на гори? А так, щоб усе це бачити одночасно? Іноді думаю, що нам дуже пощастило, що у нас є мистецтво, яке може легко спинити прекрасну мить і дати можливість споглядати водночас небо та землю, торкатися одночасно весни та літа, мандрувати поміж засніженими горами
Я намагаюся інколи відволікатися від новин та подій на фронті, щоб не з’їхати з глузду. Але чим далі триває це пекло, тим коротшим стає період абстрагування від фронту. Війна вже не просто стала частиною життя. Вона вросла в кожну клітину тіла. Мого. Його. Тепер вона з нами назавжди. Потрібні лише для фронту? Коли Вова приїжджає
В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів. Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи
Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного