Викладачі Голинської школи мистецтв вже спробували відтворити мелодію щедрівки на дзвонах, які виготовлені із гільз війни.
“Таке враження, що я вже його колись робив. Все складалося дуже легко і просто. Без будь-яких креслень і макетів”, – підкреслює майстер.
Коли вимикали електроенергію, процес не зупинявся. У поміч ставали старовинні речі, які зберігаються у майстра: ковальський міх, знайдений у повстанському схроні на Львівщині, наковальні ще козацьких часів, давнє точило.
На кожному дзвоні Іван викарбував слова, у яких суть усього задуму: “Дякуємо Богу за Перемогу України”. А прикрашати інструмент будуть дві “вифлеємські зірки”, які рухатимуться та підсвічуватимуться.
Загалом, ковальський витвір досить об’ємний, 3D формату – висота інструменту – 3 м 50 см, ширина та глибина – 2 м 50 см. Вага – до пів тонни.
Благодійну справу майстер розпочав на початку зими. І вже 31 грудня звуки дзвонів стануть супроводом для виконання “Щедрика” дитячим хором у с. Голинь. 14 січня 2023 року о 18:00 на площі Героїв його почують і калушани.
Для мене очікування Великодня проступає особливо чітко та ясно, коли з’являється афішка, що от-от відчинить свої двері виставка «Великодня». Величне християнське свято, про яке митці говорять у живописі, малярстві, скульптурі, різьбі по дереву, у ювелірних прикрасах, одязі, і звісно ж, у писанках. Іконописні сюжети та світські, сакральні та побутові, пейзажі, натюрморти, портрети… Метал, кераміка, дерево…
Чергова моя поїздка до чоловіка виявилася чи не найважчою. Мені вперше самостійно довелося їхати за кермом майже 500 км. Я зважилася на цей крок, бо розумію, що ще не скоро закінчаться наші з Вовою фронтові побачення. Водіння як крок до свободи Коли я 9 років тому пішла вчитися, щоб отримати водійське посвідчення, то й уявити
В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів. Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи
Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного