Деревина в інтер’єрі — показник гарного смаку власників. А разом із тим це екологічний матеріал. Він є лідером у плані безпеки для природи, має гарні властивості під час експлуатації. Коли вибираєте інтернет-магазин меблів, зверніть увагу на наявність екологічних матеріалів.
Особливості різних матеріалів
Екологічно безпечними вважаються:
- масив дерева — з нього роблять фасади гарнітурів, стільниці тощо, поверхню деревини обробляють спеціальними складами для стійкості до вологи, коливань температури тощо;
- шпон — це матеріал із тонких листів, що використовують для облицювання (також застосовується для виробництва фанери);
- МДФ — роблять із дрібної стружки, яку спресовують, для зв’язування беруть лігнін — він під час нагрівання виділяється з деревини.
ДСП виготовляють за схожим принципом, що й МДФ. Однак його краще не використовувати. Тут для зв’язування дрібних елементів застосовують фенолформальдегідні смоли.
Деревина сама по собі є безпечним матеріалом. Але варіантів багато: недорога сосна, міцний дуб, довговічний горіх, пластичний бук, бюджетний ясень тощо. Враховуйте особливості кожного масиву.
М’які екологічні матеріали
Якщо з твердих матеріалів краще вибирати деревину, то серед м’яких вибір набагато більший:
- органічна вовна;
- бамбукове волокно;
- природний латекс;
- сизаль;
- морські водорості;
- кокосова койра тощо.
Також використовують пінополіуретан із різною щільністю. Наприклад, із цього матеріалу роблять сидіння, подушки, спинки, підлокітники. Він безпечний для людини й не викликає алергічних реакцій.
Для оббивки застосовують натуральну шкіру, нубук, вовну, льон, бархат тощо. Ці матеріали зберігають зовнішню привабливість, а також гарно очищуються. Хоча для очищення краще вибирати спеціальні засоби й м’які ганчірки. За правильного догляду екоматеріали довше залишають свої властивості.
Екологічність — це про свідоме ставлення. Ви можете придбати якісні меблі в інтернет-магазині Obstava, аби облаштувати безпечне житло.
Реклама