Російські еліти підтримують бажання лідера Росії Володимира Путіна вести мирні переговори лише на умовах, продиктованих РФ, і досягти «значної перемоги», щоб виправдати війну перед російським суспільством, пише в своєму новому звіті американський Інститут вивчення війни
В ISW проаналізували дані російського опозиційного ЗМІ «Медуза», яке напередодні з посиланням на джерела повідомило, що російські еліти дедалі більше «розчаровані» й «втомлені» чекати закінчення війни і дедалі більше стурбовані довгостроковим впливом західних санкцій на економіку Росії.
Два джерела, близькі до адміністрації Путіна, відзначили, що російському уряду бракує чіткого бачення післявоєнної Росії і що припинення війни може бути «критичним» для президентської адміністрації, якщо адміністрація не зможе визначити чіткий наратив і політичну основу для російського суспільства після війни. Також джерело в адміністрації Путіна розповіло «Медузі», що російські еліти, насамперед високопоставлені силовики, дедалі більше розчаровані тим, що у них «не вистачає» живої сили й техніки для ведення війни, і вважають, що Путіну потрібно провести «мобілізацію» і повністю перевести суспільство й економіку на воєнний лад.
«Високопоставлені російські силовики, схоже, вважають, що Росії потрібно посилити війну в Україні, а не шукати виходу шляхом переговорів… Повідомлення «Медузи» вказує на те, що російська безпекова еліта – як і сам Путін – не зацікавлена в мирному розв’язанні війни шляхом переговорів у найближчому майбутньому», – йдеться у звіті.
Кремль відкидає змістовні мирні переговори, уникаючи непопулярних рішень
Аналітики зазначили, що Путін та інші високопоставлені кремлівські чиновники неодноразово давали зрозуміти, що Росія не бажає брати участь у добросовісних і змістовних мирних переговорах, висуваючи вимоги, які рівнозначні повній капітуляції України, «і російська еліта, швидше за все, продовжить підтримувати такі вимоги Путіна щодо участі у переговорах».
Крім того, в ISW вважають, що Путін виступає проти примусового призову або подальшої мобілізації російської економіки, оскільки такі рішення були б дуже непопулярними серед росіян і призвели б до подальшого навантаження на робочу силу й економіку Росії.
«Залишається незрозумілим, чи вдасться згаданій групі російських силових і військових чиновників, які закликають до подальшої мобілізації, переконати Путіна вжити більш радикальних заходів для задоволення потреб російської армії в Україні. Хоча зростання втрат особового складу і збільшення проблем у досягненні цілей добровільної мобілізації може змусити Путіна провести частковий призов у резерв найближчим часом», – йдеться у повідомленні.
Обраний президент США Дональд Трамп, інавгурація якого запланована на 20 січня, неодноразово заявляв, що хоче якомога швидше припинити війну Росії проти України.