Вишиванка є кодом нації. Кожен регіон України з давніх часів мав свої особливі орнаменти та фасони вишиванок, за якими власне й ідентифікувалась приналежність до того чи іншого району. Пропонуємо в цій статті коротко розглянути особливості вишиванок у кожному регіоні нашої країни. Замовити такі вишиванки ви можете в інтернет-магазині https://svit-vyshyvanok.com.ua/, де представлено великий асортимент із мотивами різних куточків України.
Дніпропетровська, Запорізька та Полтавська області
Дніпровщина відома своїми ажурними мережками, геометричними та рослинними орнаментами. Відомим символом Запорізької області стала чоловіча чумацька сорочка, що має широкі рукави та оздоблення коміра. Полтавщина славиться ніжною колірною палітрою, а також популярною вишивкою білим по білому.
Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька та Львівська області
Вишивка Волині є простою та вишуканою, на ній присутні зірки, ромби та ламані лінії. Вишиванки Львівщини мають особливість у вигляді білого простору між елементами малюнка. Завдяки цьому сорочки виглядають легкими та прозорими.
Закарпатська вишиванка є дуже різнобарвною, найпопулярнішою фігурою є ромб. На Івано-Франківщині популярними є геометричні фігури, часто з’єднані в 1 широку лінію.
Техніки Чернівецької області – це біла гладь або дрібний хрест. Досить популярними були жовті та світло-зелені кольори. Серед рослинних візерунків найчастіше зустрічалися букети руж.
Сумська, Київська, черні Черкаська та Чернігівська області
Розглянемо коротко основні аспекти кожного регіону:
- Сумщина. Використання білих ниток на білому полотні, популярні геометричні та рослинні узори. Також зустрічаються лебеді, голуби та качки.
- Черкащина. Складні геометричні візерунки із горизонтальним розміщенням узорних ліній на рукавах. Віддавали перевагу золотистим відтінкам із вкрапленням чорного та червоного.
- Київщина. Цьому регіону притаманні червоні, сині відтінки та мотиви рослин – квіток та виноградних грон.
- Чернігівщина. Тут також популярні білі вишиванки з геометричними та рослинними орнаментами.
Кіровоградщині притаманні символи дерев та пташок.
Рівненська, Хмельницька, Тернопільська, Вінницька та Житомирська область
Хмельниччина відома технікою вирізування та геометричними орнаментами. На Рівненщині були популярні прості геометричні узори у червоних кольорах із додаванням синього. На Тернопільщині популярні геометричні фігури та насичені темні відтінки. Вінниччина відома використанням різноманітних технік вишивання та домінуванням чорного кольору у поєднанні із золотистим.
Харківська, Донецька та Луганська області
Харківській області притаманні червоно-чорні кольори. Щоб вишиванка Харківщини вирізнялася серед інших, її виконували із грубих ниток, щоб створити своєрідну рельєфність.
Східні регіони відрізняються вишуканими рослинними орнаментами. Для луганських вишивок притаманними є поліхромні візерунки, які виконуються грубими нитками та хрестиком. Вишиванки Донецької області наповнені сонця та тепла.
Південь України
Херсонщина відома квітковими орнаментами. Кримські татари робили свої вишиванки у контрастних кольорах. Досить популярними є узори вигнутих гілок. На Миколаївщині зустрічаються стилізовані рослинні мотиви, як-от шишка хмелю, дубове листя та сосни. Одеська область поєднує румунський та молдавський способи декорування, популярними є чорні геометричні мотиви та зображення двоголового орла.
реклама