Фільм про харківських митців “Порцелянова війна” номінували на “Оскар” як найкращий документальний фільм

  • Фільм уже завоював 37 нагород та 27 номінацій на міжнародних кінофестивалях.

    Фільм Брендана Белломо і харків’янина Слави Леонтьєва “Порцелянова війна” номінували на “Оскар” у категорії “Найкращий документальний фільм”.

    Про це оголосили 23 січня під час прямої трансляції, передає Суспільне Культура.

    Фільм розповідає історію трьох українських художників: Слави Леонтьєва, його дружини Ані Стасенко та їхнього друга Андрія Стефанова. Вони залишалися у Харкові, що з першого дня повномасштабного вторгнення опинився під постійними ракетними обстрілами.

    Стрічка показує життя митців, які залишаються в місті, борються з ворогом не тільки зброєю, але й через мистецтво, створюючи порцелянові вироби та прикрашаючи ними зруйновані будинки.

    Режисерами стрічки стали американець Брендан Белломо та герой фільму Слава Леонтьєв. Оператором був Андрій Стефанов.

    Аніела Сідорська, яка є однією з трьох сценаристок фільму, пояснювала, що співпрацю з художниками планували ще до повномасштабного вторгнення, але з її початком вирішили розповідати іншу історію.

    “Ми боремося за те, щоб наша культура, мистецтво та Україна продовжували існувати. Це саме те, що я люблю в Україні — ви можете нас зламати, але не можете нас знищити”— зазначив у коментарі для видання Deadline Слава Леонтьєв.

    Світова прем’єра фільму відбулася на фестивалі “Санденс” у 2024 році, де стрічка отримала гран-прі секції US Documentary. Фільм уже завоював 37 нагород та 27 номінацій на міжнародних кінофестивалях.

    Порцелянова війна документальний фільм номінація
    Номінанти у категорії “Найкращий документальний фільм”. Х/@TheAcademy

    Разом зі стрічкою “Порцелянова війна” у номінації “Найкращий документальний фільм” змагатимуться:

    • Black Box Diaries, режисеркою якого є Шіорі Іто, що документує розслідування та справу про сексуальне насильство над нею в Японії;
    • No Other Land розповідає про знищення палестинських сіл у Масафер-Ятта на Західному березі річки Йордан, над стрічкою працювала палестино-ізраїльська команда;
    • Soundtrack to a Coup d’Etat, фільм режисера Йохана Грімонпреза про епізод Холодної війни;
    • Sugarcane, фільм, знятий режисерами Джуліаном Брейвом Нойзкетом та Емілі Кассі про розслідування системи шкіл-інтернатів для індіанців у Канаді.

    До теми: У Будапешті хочуть показати фільм “Росіяни на війні” Анастасії Трофімової: Український інститут закликає скасувати покази

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!