Нещодавно в кінотеатрі «Люм’єр» відбувся благодійний майстер-клас, який провів Роман Мандрик – фахівець, що закінчив курс парфумерного експерта і консультанта «ніша парфумерія», пройшов стажування у Парижі, навчався у представництві Дому Chanel в Україні. Тож чому не існує такого поняття, як «духи», як парфум допомагає у житті та чому, обираючи аромат, треба порівнювати його із гардеробом у шафі? Рекомендації загалом націлені на жінок.
Гардероб і запахи
Вся парфумерія часів СРСР мала єдину назву – духи. Духи були сильно концентрованими, тому «трималися» по три дні. Однак тепер нікому не потрібна така тривала стійкість. Протягом дня людина хоче змінювати свій аромат – залежно від мети його нанесення. Саме тому, як наголошує Роман Мандрик, духів більше немає, натомість є парфумована продукція, яка існує у різних формах: освіжаючий спрей, туалетна вода, парфумована вода і парфуми. Всі вони мають інший вміст ароматичних есенцій і… покликання.
Як існують різні відділи в гардеробі (повсякденний одяг, парадний, для відпочинку з друзями і т.д.), так само виокремлюють і різні види ароматизованих виробів у парфумерії.
Вранці використовують одеколони (для чоловіків), освіжаючі спреї, вуалі для волосся або ж лінії для тіла (для жінок), де концентрація ароматичних композицій становить від 3 до 8%.
Для повсякдення, де потрібно постійно спілкуватися з різними людьми і не «тероризувати» довколишніх своїм ароматом, підходить туалетна вода (концентрація ароматичних композицій не перевищує 15%). Якщо необхідно підсилити аромат туалетної води, можна підібрати аналогічну парфумовану лінію для тіла і ванни.
Для відпочинку і розваг із друзями у закритому просторі (наприклад, барі) теж підходить туалетна вода, але її можна оновити і, таким чином, забезпечити трохи більший «шлейф». Для цього необхідно нанести туалетну воду знову, але не на тіло, а тільки на волосся, де аромат тримається значно краще. Однак варто пам’ятати, що спершу парфумований виріб треба нанести на гребінь, а потім розчесати волосся. Туалетна вода містить спирт, який сушить шевелюру, а на гребінці спирт випарується, натомість залишиться тільки ароматична композиція.
У випадку, коли хочеться бути зіркою, вразити інших і максимально проявити власне «я», у нагоді стане парфумована вода (містить до 20% ароматичних композицій). Після нанесення парфумованої води одразу з’являється ароматний «шлейф».
Для чого ж тоді потрібні парфуми? Якщо прагнете обрати інтимний аромат, спрямований на те, аби вразити найближчих людей, тоді однозначно ваш вибір лише парфуми, або їх ще називають екстрактом (до 40% ароматичних композицій). Парфуми, як правило, продаються у флаконі малого об’єму і коштують дуже дорого через максимально природний склад і цінні есенції. При цьому парфуми менш стійкі, ніж парфумована вода, адже є натуральнішими і не містять багато штучних фіксаторів аромату. Але призначення парфумів зовсім інше.
Нанесення парфумів на шкіру Роман Мандрик називає особливим ритуалом, тому що головна мета – розкрити чуттєвість шкіри і тіла… Цей вид парфумованих виробів не створює «шлейфа» і діє лише на відстані витягнутого ліктя, тобто у зоні, в яку впускають тільки особливих людей. Якщо парфумована вода покликана вразити маси, то парфуми – тільки для обраних. «Парфуми – це шепіт інтимності, – каже експерт. – Коли журналісти запитали Мерилін Монро, що вона одягає, коли йде спати, то акторка відповіла: «Лише дві краплі парфумів Chanel №5».
Як вибрати свій аромат?
«Ваш» аромат не повинен приносити дискомфорту. Це наче одягнути сукню свого розміру і моделі, яка найкраще пасує до вашої фігури. Роман Мандрик наголошує – обираючи аромат, дуже важливо розуміти істинну мету користування ним. Від цього залежить правильність вибору і те, наскільки аромат допомагатиме вам у житті чи навпаки – лише шкодитиме.
«Якщо у жінки, яка прийшла у крамницю придбати для себе аромат, спершу запитати, для чого він їй, панянка, як правило, відповість: щоб гарно пахнути, – розповідає експерт. – Насправді це не так. Просто здебільшого вона не розмірковує про це настільки глибоко, як експерт».
Насправді, як пояснює Роман Мандрик, у більшості випадків жінка прагне мати такий аромат, щоб: а) зміцнити стосунки з коханим; б) знайти чоловіка для тривалих стосунків; в) знайти чоловіка для сексу; г) взаємодіяти з колективом; д) мотивувати себе.
Кожну із цих глобальних цілей варто розглядати ще детальніше. Скажімо, якщо панянка хоче привабити партнера, їй потрібно орієнтуватися на три групи ароматів: чистота і невинність (озон, ніжні квіти), жіночність (теплі квіти, запах замші, класичні жіночні ноти на кшталт троянди, жасмину), розпущеність (амбра, мускус, ноти спецій, запах пудри). Якщо ж панянка намагається просто укріпити і зігріти вже наявні почуття, тоді варто звернути увагу на «теплі» ноти в ароматі, зокрема запах ванілі, вершкового крему тощо.
Саме тому Роман Мандрик наголошує – дуже важливо, аби обирати аромат допомагав експерт у цій справі, який може зрозуміти, що ж насправді жінка прагне здобути. Цікаво, що обирати аромат треба до 14.00 – потім погіршується сприйняття запахів.
Мистецтво нанесення
Як користуватися ароматами? Це ціле мистецтво, оскільки аромат може розкритися, немов квітка, але так само і зів’янути, ще не встигнувши розквітнути. Що потрібно зробити, аби аромат зазвучав?
Роман Мандрик радить наносити екстракти на пульсуючі ділянки тіла: два пальці за вухом, між грудьми, куприк, низ живота, згин колін і ступні. Парфумовану воду треба наносити на низ шиї і декольте (якщо груди відкриті), на згин коліна і ступні (якщо відкриті ноги), а якщо відкрита спина, то на низ і верх спини – щоб дати аромату простір «для дій». Якщо ж закрите все, то аромат наносять на потилицю (якщо волосся підняте догори), або на волосся (якщо воно розпущене). Туалетну воду краще наносити на манжетну зону і шию, поділ плаття і шарф (якщо одяг із натуральної тканини).
Наталя МОСТОВА
До теми
Цікаві факти зі світу парфумерії
- Новонароджені мають майже стовідсотковий нюх, але за перший рік життя він втрачається на 40-50%.
- Щоб отримати 500 мл ефірної олії жасмину, необхідно за певною технологією переробити 2 тонни пелюсток цієї квітки.
- У розпізнаванні деяких запахів можуть брати участь до 1000 нейронів.
- Знаменитий аромат сіна залежить від однієї простої травинки – материнки, яка містить пахучу речовину кумарин.
- За статистикою, крім запаху парфумів, жінок найбільше приваблює запах свіжих огірків і аромат кави. Чоловікам найбільше до вподоби запах їжі.
- Найдавніший флакон парфумів виявили під час розкопок на острові Крит. Йому більше чотирьох тисяч років.
- Запах парфумів може змінюватися через вплив ліків, продуктів харчування, прянощів, гормонів і т.д.
- Один із найдорожчих парфумерних інгредієнтів – це есенція квіток ірису. Кілограм сировини для її отримання коштує близько 40 тисяч євро.
- На двох різних людях звучання аромату буде різним. Все залежить від мікрофлори шкіри, товщини шкіри, а також від її сухості чи жирності.