Кожна людина має право на вживання чистої води. Втім, та рідина, що тече з міської системи водопостачання, в більшості випадків бажає кращого за смаком та вмістом.
Внаслідок цього фільтр для питної води сьогодні став незамінною річчю у побуті.
Завдяки наявності цього пристрою організувати постійний доступ до якісної води надзвичайно просто. Але щоб залишитись повністю задоволеним придбанням, потрібно знати деякі особливості фільтрів, які допоможуть при виборі.
Якість води як визначальний фактор при виборі фільтру
Перед тим, як обрати конкретний різновид фільтру для питної води, перш за все, потрібно знати, які завдання будуть перед ним стояти. Для цього потрібно чітко знати склад та ступінь забруднення води, що тече у домівці з крану. Існує думка, що для цього достатньо буде скористатись побутовим тестером. Однак більшість тестерів показують лише приблизні результати, подекуди доволі віддалені від реальної картини. Саме тому краще буде, якщо аналіз води буде зроблений у хімічній лабораторії. Зразок води можна принести самостійно або викликати спеціаліста додому. В другому випадку процедура буде трохи дорожчою, але більш швидкою. З іншої сторони, співробітництво з лабораторією дозволить отримати більш комплексний аналіз, який врахує цілий ряд факторів, пов’язаних з забрудненням. До основних показників відносяться наступні:
- кислотно-лужний баланс (pH) – для питної води має бути не більше, ніж 7-8.5;
- ступінь мінералізації – наявність мінералів у воді;
- жорсткість – показник вмісту лужноземельних металів, яких має бути якомога менше;
- наявність неорганічних домішок;
- ступінь утримання солі.
Сукупність цих факторів та кожен з них окремо й визначать те, якому фільтру та методиці очищення води варто надати перевагу.
Якими бувають методики очищення води
Існуючі різновиди фільтраційних систем побутової води перш за все, варто розглянути з позиції способів, за допомогою яких домішки та забруднення видаляються. Для кожної з категорій забруднюючих речовин існує своя методика:
- Механічне очищення. У багатоступінчатих системах фільтрації завжди виступає першим етапом. Спрямоване на видалення з води нерозчинних органічних та мінеральних речовин. Може використовуватись в умовах звичайної температури води та не потребує внесення спеціальних реагентів. Видаляє з води пісок, іржу, мул, глину та інші неприємні речовини.
- Іонообмінне очищення. Даний специфічний метод включає заміну одних іонів у домішках на інші, таким чином змінюючи їх на структурному рівні. Особливо ефективне проти таких забруднювачів, як важкі метали та аніони. В ході очистки води проходить через тверді полімери, здатні до іонного обміну з електролітом. В більшості випадків використовується у зв’язці з іншими методиками очищення для максимальної ефективності.
- Сорбційне очищення. Спрямоване на видалення з води сполук хлору, а також органічних та неорганічних забруднювачів. Сорбентом виступає пористий матеріал (найчастіше – активоване вугілля), який зв’язує та утримує забруднення. В силу потенційного розмноження бактерій у сорбенті в ході використання його потрібно час від часу промивати.
- Електрохімічне очищення. Включає у себе пропускання крізь воду електричного струму, що призводить до розпаду домішок на безпечні нетоксичні речовини. Особливо ефективно проявляє себе проти бактерій та вірусів. Потребує попереднього видалення твердих забруднень шляхом механічного очищення.
- Мембранне очищення. Спрямоване на видалення з води найменших забруднень. Одна з особливостей – чітке розділення розчину на воду та домішки. Забруднювачі не накопичуються на поверхні мембрани, а змиваються технічною водою у дренаж.
Який фільтр обрати для будинку
Серед побутових фільтрів для води найбільш популярними є наступні групи:
- Фільтр-глечик. Найбільш базова та утилітарна модель. Представляє собою глечик з харчового пластику, розділений на два сегменти, у внутрішньому розміщується картридж. Поєднує у собі механічний, хімічний та іноді біологічний типи очистки.
- Проточний фільтр. Має вигляд трьох колб, поєднаних у систему. Проводить багатоступінчате очищення в силу наявності декількох картриджів у своїй конструкції. Монтується під раковину.
- Фільтр зворотного осмосу. Характеризується надзвичайно високим ступенем чистоті кінцевого продукту. Включає у себе декілька етапів очистки, за рахунок чого вода не тільки позбавляється від твердих нерозчинних часток та небажаних органічних речовин, але й від неприємного запаху та смаку.
Скориставшись інформацією, наведеною вище, можна з легкістю обрати побутовий фільтр з оглядом на індивідуальні потреби. Варто лише знати, на яких аспектах потрібно зосередити свою увагу.