Захід пройшов за участі заступника голови ОДА Віталія Федоріва, директора департаменту охорони здоров`я ОДА Миколи Стовбана а також керівників обласних, міських та районних органів і закладів охорони здоров’я та спеціалістів департаменту.
Під час колегії учасники розглянули низку питань. Зокрема, мовилося про підсумки діяльності охорони здоров’я області за перше півріччя 2019 року та про першочергові аспекти діяльності медичної галузі Прикарпаття за рекомендацією МОЗ України.
За словами Віталія Федоріва, обласна медицина, а саме – низка закладів вторинного рівня, які фінансуються з обласного бюджету, та третинний рівень вийшли на фінішну пряму.
«Сесія, яка відбудеться 20 вересня стане вирішальною для прийняття та переходу закладів охорони здоров’я третинки на комунальні некомерційні підприємства, – зазначив посадовець. – Підготовлені і подані в обласну раду всі проекти рішень про затвердження статутних документів».
Також заступник голови повідомив, що медична субвенція на наступний рік все таки буде. Коефіцієнт її становитиме 0,6, решту суми медичні заклади повинні заробити самостійно. Обсяг резервної медичної субвенції на цей рік в шість разів менший за минулорічний, тому таких коштів, які покриють всі прогалини, не вбачається.
Єдиний шлях погашення боргів, який називає Віталій Федорів, це максимальні заходи щодо перерозподілу вже наявних коштів самих районних лікарень та максимальна увага депутатів до фінансової підтримки медичних закладів. Він додав, що в обласному бюджеті за рахунок поточних видатків, які передбачались закладам охорони здоров’я обласного підпорядкування здійснено перерозподіл на місцеві бюджети в загальній сумі 5 мільйонів гривень для часткового врегулювання ситуації по відшкодуванню вартості препаратів інсуліну.
Підбиваючи підсумки діяльності медичної галузі за перше півріччя 2019 року, керівник департаменту Микола Стовбан відзначив, що у звітному періоді здійснювалася значна робота з реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я та забезпечення реформування первинного рівня надання медичної допомоги. У своєму виступі директор проаналізував основні показники стану здоров’я населення та діяльності служб, відзначив позитивні зрушення, здобутки, проблемні питання та перспективні шляхи їх розв’язання.
Як зазначалося, першочергові завдання у другій половині 2019 року будуть спрямовані на реформування медичної сфери, шляхом реорганізації закладів охорони здоров’я вторинного та третинного рівнів медичної допомоги в комунальні неприбуткові підприємства, їх комп’ютеризації, підключення до медичної інформаційної системи, укладання договорів з Національною службою здоров’я України та впровадження фінансування цих закладів за новою моделлю.
Читайте також: Для галицької “первинки” придбали новий автомобіль