Франківчанка взяла участь у всеукраїнському конкурсі

  • Вже 1 березня завершиться конкурс для старшокласників, студентів коледжів та студентів 1-3 курсу українських ВНЗ, який організовує канадсько-українська громадська організація O.W.L Open World Learning.

    Учасники мають обрати видатну історичну або сучасну постать канадського українця, провести ґрунтовне дослідження стосовно цієї особистості, на основі зібраного матеріалу відзняти невелике аматорське відео і опублікувати короткий допис або статтю в друкованих чи онлайн ЗМІ.

    Конкурс проводять із нагоди святкування 125-річчя перших українських поселень у Канаді та 150-річчя Незалежності Канади.

    Івано-Франківськ у конкурсі серед інших представляє студентка першого курсу Івано-Франківського національного медичного університету Ольга Федорів. Пропонуємо її конкурсну роботу про Богдана Гаврилишина.

    яна

    Богдан Гаврилишин найвпливовіший українець у світі    

    «Все, що я зробив у житті, я починав із мрії. Я переконаний, надзвичайне – можливе, якщо ви лише відчуєте цей стан». Ці слова належать Богдану Гаврилишину. До цього часу я дуже багато чула про вклад Богдана Дмитровича і про те, що він приніс у загальну скарбницю праці за суверенність українського народу.

    Отже, звідки ж скільки сили духу та любові до життя, адже дитинство він провів під Радянським тиском більшовиків?! Ще коли він був дитиною, доля дала йому важкі випробування, чоловік був змушений змінювати кілька навчальних закладів. Спочатку навчався у Бучацькій, а потім у Чортківській та Дрогобицькій гімназіях.

    богдан гаврилишин

    «Мій батько доклав багато зусиль і зробив все для втілення своєї мрії – щоб його діти отримали добрі знання», – казав Богдан Гаврилишин. Наступним же ударом долі був арешт 18-ти літнього Богдана і відправлення його до табору в Німеччину, звідти ж він виїжджає до Канади на роботу лісоруба. Cаме там чоловік навчився англійської, а згодом і інших мов, які потім подавав за окрему платню своїм друзям-лісорубам. Поступивши в університет міста Торонто, він виявив у собі неоціненний скарб наполегливо здобувати та підкорювати все нові й нові вершини. З того часу почалась його слава: працював у 89 країнах світу, заснував Міжнародний інститут менеджменту в Україні та Індії, став радником першого президента України, чотирьох голів Верховної Ради та трьох прем’єр-міністрівт, член трьох світових організацій Римського клубу, Світової академії мистецтва та науки і Міжнародної академії менеджменту та багато чого іншого.

    «Одного разу в нашому таборі проходив концерт хору бандуристів, ми відчули страшенну ностальгію за Україною і майже всі плакали від щастя та від жалю, що не можемо повернутися на рідну землю». Попри те, що він був дуже знаменитим та шанованим у колах іноземної еліти, мав паспорт Канади та був резидентом Швейцарії, але завжди культивував своє українське походження і тужив за рідною землею. Слід відзначити, що Богдан Гаврилишин був не тільки економістом та благодійником, а ще й творчою особистістю, написав кілька книг, зокрема найвідоміша – «Залишаюсь українцем».

    «Україна не була якимось географічним поняттям для мене, Україна була в моєму серці – там, де я. Тому все моє життя, де б я не був, я діяв як українець», – писав він.

    Богдан Гаврилишин любив життя і дуже любив  Україну. Він – людина світу.  Давати – це набагато більше, ніж брати. З цією думкою він жив усе життя. Проводив семінари, головував на конференціях, читав лекції в університетах для груп фахівців та на міжнародних конференціях у більш, ніж 70 країнах. У 2010 році заснував Благодійний Фонд «Богдана Гаврилишина», місією якого є підготовка критичної маси молодих українців, які на власному досвіді вивчили, як функціонують найкращі країни Європи, та зможуть утворити критичну масу людей, яка трансформує Україну.

    Такими словами Богдана Гаврилишина я хочу завершити свою розповідь і щоб ці слова залишалися в кожного в серці й ставали девізом для кожного в житті: «Треба інколи мати трохи щастя. Треба бути в доброму місці в добрий час. Складно, непередбачувано? А знаєте, я думаю, що щастя можна викликати, що його можна спровокувати. Усе просто – для цього треба   справді буйно мріяти! Мрійте собі сміливо! І ще одна передумова успіху – це цікавість. Треба вчитися увесь час. І третє – слід мати якісь ясні, чисті  принципи поведінки. Треба вибрати для себе певний спосіб, розуміти, що важливе для вас і чого ви хочете досягнути. Треба мати власну візію і ясне бачення. Треба бути чесним, говорити правду. І лише правду. Треба вміти давати натхнення іншим, вміти їх запалити і мобілізувати».

    Фіналісти конкурсу отримають можливість безкоштовно поїхати до Канади влітку 2017-го року з метою вивчення англійської мови, ознайомлення з канадським суспільством та українською діаспорою у Канаді. Фіналісти з Канади отримають можливість взяти участь у літній програмі в Торонто чи Ванкувері з метою ознайомлення українських учасників з діяльністю українських організацій та проведення тренінгів з лідерства.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!