Прикарпаття у вогні – через безвідповідальність місцевих, які вогнем прибирають свої присадибні ділянки, знищують усе живе, як окупанти. Лише з початку року в області зафіксовано 1058 пожеж в природніх екосистемах на загальній площі 492 га. За аналогічний період минулого року таких пожеж було 133 на площі 18 га. Різниця вражаюча.
Про це розповіла під час брифінгу речниця Держслужби з надзвичайних ситуацій в області Христина Перцович.
Тільки за вчорашній день рятувальники зробили 135 виїздів на ліквідацію пожеж і загорянь сухої трави на відкритих територіях. Протягом останніх днів вогнеборці гасили 4 лісові пожежі: на території національно-природного парку «Гуцульщина», що в селі Черганівка, і в селі Город на Косівщині, а також у Надвірнянському спеціалізованому лісгоспі в селі Лісна Тарновиця, і на території Рогатинського держлісгоспу. Всі ці пожежі виникли з вини місцевих жителів.
«Прикарпатці не зважають ні на інформаційно-роз’яснювальну роботу від рятувальників, ні на розмір штрафів, які запроваджені у державі. До прикладу, лише за вчорашній день до адміністративної відповідальності притягнули більше 10 порушників правил пожежної безпеки. А з початку року – 144 особи», – зазначила речниця.
Також вона нагадала, що з 3 березня внесли зміни до ККУ, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.
Так у статті 113 до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і навмисний підпал, зокрема і сухої рослинності. Відтепер такі дії розцінюються як кримінальний злочин, який передбачає покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.
«Кожен виїзд рятувальників – це значні витрати державних коштів, які можна спрямувати у більш потрібне русло, ніж ліквідовувати наслідки чиєїсь недбалості, – сказала Христина Перцович. – Зараз кожен намагається зайняти свою нішу у боротьбі за нашу державу: хтось її захищає, хтось працює чи волонтерить, а хтось просто випалює її з тилу, допомагаючи ворогу. Палії трави – це злочинці в тилу».
Читайте також: На Франківщині за минулу добу зафіксували понад сотню пожеж сухої трави