Франківський Карітас опікується невиліковно хворими

  • Щорічно у другу суботу жовтня відзначають Всесвітній День хоспісної та паліативної допомоги. Цього року це 14 жовтня.

    Івано-Франківський Карітас вже шість років опікується паліативно хворими міста та Тисменицького району Івано-Франківської області. Наразі налічується 132 підопічних.

    Мирослав Семанюк вже десять років доглядає свого хворого сина. Його Іван – інвалід I групи, останні два роки вже не встає з ліжка. Лікарі ніяких прогнозів не дають, батьки надіються лише на Бога.

    «Важко дивитися на сина у такому стані, він вже не рухає ні ногами, ні руками, – говорить пан Мирослав, – з Карітасу приходить лікар, медсестра, роблять масаж, міряють тиск, дають ліки».

    Чоловік отримав від Карітасу інгалятор для сина, каже, останнім часу йому дуже важко дихати.

    Любов Ільків після операції, онкологія. Хвороба забрала у жінки можливість мати дітей. Каже, якби ще в дитинстві звернулися до лікарів, зараз би насолоджувалася материнством.

    «Я жила в селі, мене не водили до лікарів, – розповідає жінка, – мама мала семеро дітей, я була наймолодшою, на мене не було часу».

    Одне втішає жінку – чоловік її не залишив сам на сам з хворобою. Карітас допомагає пані Любі з ліками.

    Наталя Чабан ледве вирвала з пазур смерті свою доньку – спочатку онкологія, потім багато ускладнень, що забирали здоров’я та сили дівчини. Зараз жінка намагається все те забути і поставити на ноги свою дитину. Вдячна Карітасу за медикаменти та фінансову допомогу.

    І таких історій безліч. У когось вроджені патології, інших хвороба долає у зрілому віці.

    Карітас надає комплексну допомогу важкохворим та їхнім рідним. Щодня до невиліковно хворих виїжджає бригада у складі лікаря, медсестри, соціального працівника, психолога та духівника. Кожного хворого виїзна бригада відвідує не менше одного разу на місяць. Лікар консультує та обстежує хворого, у разі потреби направляє до інших спеціалістів, призначає ліки. Деякі ліки закуповує Карітас і хворі мають можливість отримати їх безкоштовно. Також благодійний фонд надає допомогу у вигляді засобів догляду – одноразові пеленки, підгузники та калоприймачі.

    Особливої підтримки потребують рідні та близькі хворих. Спільні молебні за здоров’я підопічних, розмови з психологом та духівником додають людям сил, терпіння та надії.

    Лікарі у свою чергу не втомлюються наголошувати – до свого здоров’я потрібно ставитися серйозно.

    «Потрібно проходити медичне обстеження хоча б раз у рік, навіть якщо вас нічого не турбує, – говорить лікар-онколог Світлана Олійник, – набагато легше здолати хворобу на самому початку. Однак, на жаль, у наших людей дуже низька самосвідомість».

    Проект «Паліативна допомога у Івано-Франківську» здійснюється за фінансової підтримки Карітасу Відня (Австрія).

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!