Нещодавно керівник навчально-практичного Центру слуху Івано-Франківського національного медичного університету Роман Фіщук провів унікальні для Прикарпаття операції на вусі, а лікарі-інтерни Остап Оріщак і Мирослава Пилип’юк асистували йому.
Такі хірургічні втручання в Україні виконують лише кілька медиків – у Києві та Дніпропетровську. Однак відтепер ця медична послуга стала доступною і в Івано-Франківську.
Протягом травня в рамках співпраці між медуніверситетом та міжнародною благодійною організацією «Global ENT Outreach» з освітнім візитом Івано-Франківськ відвідав професор медичного факультету Університету Джорджтаун штату Вашингтон, засновник «Global ENT Outreach» Річард Вагнер. Саме в рамках цієї співпраці молоді науковці ІФНМУ мали змогу провести операції на вусі – на відновлення слуху та видалення доброякісних пухлин з середнього вуха. Повідомляє прес-служба ІФНМУ.
Приблизно 5% населення світу страждають недугами вуха і потребують хірургічного втручання, така ж статистика і в Україні. Основна причина – пізнє діагностування, зазвичай, з вини пацієнтів, які недбало ставляться до лікування хвороби.
Протягом трьох тижнів в Івано-Франківську безкоштовну хірургічну допомогу отримали 50 осіб з різних куточків України. Всі процедури, які проводили українські фахівці під супроводом американського професора, транслювались на екрані, а іноземний отохірург коментував їх. Всі бажаючі також отримали консультації Річарда Вагнера, які він надавав у навчально-практичному Центрі Слуху ІФНМУ.
«Операції на вусі є мало не унікальною послугою, – розповідає Роман Фіщук. – Справа в тому, що ті кілька українських медиків, які професійно вміють це робити, не поспішають ділитися досвідом. Окрім цього, для проведення такого хірургічного втручання необхідне ще й додаткове спеціальне обладнання».
Відтепер операції на вусі почали виконувати і в Івано-Франківську. Складні хірургічні втручання проводить Роман Фіщук на базі Центральної міської клінічної лікарні. Потрібне обладнання медику вдалося отримати завдяки допомозі американського професора Річарда Вагнера та представників британського благодійного фонду.
Нагадаємо, Медицина по-козацьки.