Сьогодні, 5 жовтня, Івано-Франківський окружний адміністративний суд продовжив розгляд справи Івано-Франківської обласної організації політичної партія “Об’єднання “Самопоміч” проти Івано-Франківської обласної виборчої комісії.
Вчора колегія суддів долучила за клопотанням сторони відповідача представників третіх осіб. А саме, представників Івано-Франківських обласних організацій: ГО “Народний контроль”, БПП “Солідарність”, ВО “Свобода”, “Народний рух України”, “Наш край”, “Громадянська позиція”, “Радикальна Партія Олега Ляшка” та “Українська народна партія”. Додамо, якщо суд доведе незаконність реєстрації вищевказаних політичних партій, їм загрожує зняття з виборчих перегонів до Івано-Франківської обласної ради, які відбудуться 25 жовтня.
На засідання суду з’явилися усі представники третіх осіб: ГО “Громадський контроль” — Назарій Михайльонка, Радикальна Партія Олега Ляшка — Олег Селянін, БПП “Солідарність” — Ірина Дарвай, “Громадянська позиція” — Андрій Небилович, ВО “Свобода” — Андрій Кузь, “Наш край” — Василь Серденько та Петро Яш. Також на засідання суду з’явились представники “Народного руху України” — Ярослав Єфімчук та Ігор Шумега, які внесли клопотання із проханням не включати їх як третіх осіб, оскільки при їх реєстрації не було порушено ст. 4 ЗУ “Про місцеві вибори”.
Так, представник позивача подав клопотання, що відмовляється в частині своїх позовних вимог щодо Івано-Франківської організації партії “Народний рух України” .
“У нас 33% жінок у списку, прошу виключити нас зі списку представників третьої сторони”, — зазначив Єфімчук.
Після 40-хвилинної наради суддя Петро Черепій виніс ухвалу — “суд приймає відмову по справі у частині позовних вимог”.
Так, після перерви клопотання щодо заперечення на позовні вимоги з відповідними документами надійшло від представника партії “Громадянська позиція”. Позивач в особі представника Тараса Жарського не заперечив проти долучення їх до матеріалів справи.
Також представник ВО “Свобода” Андрій Кузь виступив із клопотанням долучити до матеріалів справи документи, які матимуть вплив на перебіг процесу. Зокрема копії з’їзду партії у яких заявлена кількість жінок перевищує 30% : 84 кандидатів з них 26 жінок. Суд задовольнив клопотання.
За наданими суду даними у партії “Народний контроль” 62 особи — 44 чоловіків та 18 жінок, “Радикальна партія Олега Ляшка” — 33 з них 28 чоловіків та 5 жінок, БПП “Солідарність” — 85 кандидатів, з них 73 чоловіків та 12 жінок, ВО “Свобода” — 85 кандидатів, 60 чоловіків та 25 жінок, “Громадянська позиція” — 76 осіб, 61 чоловіків та 15 жінок, УНП — 45 кандидатів, 35 чоловіків і 10 жінок, “Наш край” — 80 кандидатів, 59 чоловіків і 21 жінка. Тож позивач просить визнати постанову 6 та 7 незаконними та у цій частині її скасувати. В свою чергу відповідач та представники третіх осіб позов заперечили.
Позивач наголосив, що комісія повинна була дослідити виборчі списки. Основні порушення полягають у тому, що встановивши кількість представників тієї чи іншої статі ОВК не відмовила в реєстрації політичних сил, які допустили порушення в списках і не дотрималися 30% квоти.
Так, відповідач ОВК Ольга Нечай зазначила, що “списки дослідили цілком і повністю”. ОВК керувалася роз’ясненнями ЦВК щодо цієї норми закону від 23 вересня, тому не відмовили в реєстрації.
Судді розглянули всі наявні докази у справі, вислухали представників сторін, третіх осіб і вийшли в нарадчу кімнату для прийняття рішення.