Сьогодні, 30 жовтня, в Івано-Франківську у центрі “Вікно в Америку”, що знаходиться в приміщенні Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Івана Франка, відбувся безкоштовний показ документального фільму «Богданове щастя», знятого волонтерами Нового Донбасу.
Фільм описує досвід «Нового Донбасу» у побудові мирного діалогу на Сході України на прикладі містечка Миколаївка в Слов’янському районі Донецької області.
«Новий Донбас» – це громадська організація, яка допомагає відбудовувати школи у Донецькій та Луганській областях та проводить роботу з учителями, учнями та їх батьками. Власне «Новому Донбасу» і присвячена стрічка. Хоча волонтер Олександра Чупріна стверджує, що це швидше рух, ніж громадська організація, який налічує близько 100 волонтерів.
Стрічка «Богданове щастя» була знята улітку 2014 року у Миколаївці Донецької області, коли група волонтерів вперше поїхала у школу, яка була знищена під час війни. Головний герой фільму Богдан вчиться у третьому класі ЗШ №3 м. Миколаївки.
Уже культовою стала Богданова фраза із фільму: «Кто этот дом разбомбил? Украинцы. Но всё равно я за них».
Метою фільму, за словами волонтера руху «Новий Донбас» Олександри Чупріної, є показ того, що допомагати – це легко.
«Новий Донбас» – це група волонтерів, які їздять на схід у школи, що постраждали під час війни. Вони відновлюють їх, проводять різноманітні майстер-класи та водночас намагаються відволікти дітей від війни. А «Богданове щастя» – це розповідь про те, як ми туди поїхали.
З Богданом ми познайомилися випадково. Через деякий час творча група зрозуміла, що через Богдана можна показати те, що зараз відбувається на Сході.
Мені б дуже хотілося, щоб після перегляду цього фільму хтось з глядачів долучився до нашого руху», – зазначила Чупріна.
24 жовтня стартувала прем’єра фільму у Києві, потім у Херсоні, Дніпропетровську, Івано-Франківську, а завтра його покажуть в Одесі. Знята стрічка за сприяння посольства США в Україні.
Член ВО «Українці Донбасу і Криму», переселенка Любов Гуріна каже, що прийшла на показ, щоб побачити рідні краї.